| annonnimus a întrebat:

Asta vara cand am fost acasa (in Romania) m-am intalnit cu un fost iubit si am iesit in aceeasi gasca. El mereu cand ma vedea in loc sa ma pupe pe obraz ma saruta, si eu l-am lasat pentru ca inca aveam sentimente pentru el. Am spus tuturor ca suntem impreuna si ieseam in gasca cu mai multi prieteni dar intr-o seara stateam toti pe o bancuta si povesteam. Si am inceput sa povestim despre revelionul 2009-2010 pe care eu l-am facut fara el cu alti prieteni dar acolo erau si 2 prieteni comuni. Unul din ei se cuplase atunci cu o fosta iubita de-a lui si mai aveau putin si o facea in bucatarie daca nu intram eu si o fata peste ei (din greseala). Si in seara aia a auzit si el povestea si a avut o reactie gen "ba ce prost am fost ca nu am f***** si eu", m-am simtit ca dracu mai ales ca toti au ramas muti si se uitau la mine. M-am enervat si am plecat de acolo impreuna cu prietena mea ( care e si verisoara lui ) si ne-am dus in parc. El cand si-a dat seama ce a facut (dupa vreo ora) a venit dupa noi si si-a cerut scuze dar acolo erau niste foste colege de-ale mele cu care nu mai vorbeam si el s-a dus sa le salute si eu am plecat iar pentru ca ii zisesem ca eu nu voi merge sa vorbesc cu ele dar nu l-a interesat. In fine cam toata vara cat am stat acasa a facut gesturi din astea, asa ca am inceput si eu sa fac gesturi, am refuzat sa il mai sarut, doar il pupam, nu prea ii mai vorbeam ...etc. In seara in care eu trebuia sa plec i-am zis ca asa vrea sa ne vedem si el a zis ca da. Am asteptat afara ca proasta pana la 12 si el nici urma sa vina, la un moment dat m-am intalnit cu un prieten si mi-a zis ca e la un hotel cu niste prieteni deai lor care venisera de la maramures la mare si cica era beat si canta la chitara pentru aia. M-am enervat si l-am sunat intr-una dar nu raspundea, la un moment dat m-am gandit ca poate a mintit ala tinand cont ca si el era beat, dar cand a aparut "fiul pierdut" am descoperit ca era adevarat. L-am rugat sa mai stea putin cu mine afara pentru ca oricum la 3 de dimineata trebuia sa plec la aeroport dar a zis ca se duce la un prieten sa doarma. Mi-a propus sa il conduc si am zis ok. L-am dus si ne-am sarutat inainte sa plece si bineinteles lacrimile mele de rigoare. Am stat am vorbit si dupa l-am lasat sa plece. A 2-a zi toti m-au sunat sa vada ce fac, daca am ajuns la aeroport numai el nu. Cand am ajuns in aeroport in Cipru am deschis laptopul si am intrat pe mess sa vb cu el, dar am intrat pe invisible si el avea la status "te iubesc claudia". Claudia era o fata mai mica ca noi, vecina mea. Am fost distrusa pentru ca el s-a comportat ca un dobitoc si tot el era cel "ranit". A pus-o pe verisoara lui sa imi zica ca poate daca nu ma comportam asa cum am facut-o puteam sa continuam relatia asta chiar daca eu eram in Cipru si el in Grecia. M-a durut si am picat si examenele din cauza asta pentru ca nu mai invatam. Am mai vorbit prin mesaje dupa ce el a ajuns in Grecia, am vorbit prin mesaje din septembrie pana in ianuarie anul asta, cand eu i-am dat mesaj de adio pentru ca inca il mai iubesc si mai mult ma macina sa vb cu el. El a zis ca imi respecta parerea si ca atunci cand voi vrea sa vb sa ii dau sms. Dar mi-a dat el la vreo 2 saptamani dupa si eu i-am raspuns, am inceput iar sa vorbim dar raspundea dupa ore bune la mesaje asa ca am incetat sa ii mai dau mesaje dar fara sa ii zic nimic. Dupa un timp mi-a trimis un mesaj de genu "Hei, cf? De ce nu mai zici nimic, mai traiesti?" si i-am raspuns " Buna, traiesc si inca f bine. M-am saturat mereu eu sa zic ceva si tu sa raspunzi dupa 5 ore", raspunsul lui a fost "Eeee macar raspund, ce vrei sa fac daca nu il aud", dupa asta nu i-am mai raspuns. Prin iunie m-a intrebat pe mess daca merg in vacanta in Romania pentru ca vrea sa ma vada si i-am zis ca nu ma lasa ai mei si a zis ca daca e vorbeste el cu ei ca sa ii convinga. A vorbit cu tata, logic ca nu l-a convins si mi-a zis ca asta este daca nu ma lasa... Eu sinceer mereu l-am iubit. In viata mea au fost 2 baieti pe care i-am iubit dar el mereu a fost nr1 pentru mine. Nu stiu ce sa fac. Ma gandesc la el mereu, sunt cu capu in nori, ascult muzica numai de dragoste, vad numai filme romantice, ma uit la meciurile echipei lui. Tot ce fac se rezuma la el, desi a fost un dobitoc.

Vreau sa il uit, ce sfat imi dati?

P. S. Sper ca nu v-am plictisit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyla! kiss
Stiu prin ce treci,draga mea! :-( E groaznic sa te simti asa, sa simti ca esti a nimanui, sa te simti umilita si tratata ca a 5-a roata la caruta.Si iti spun asta din proprie experienta.
Singurul baiat pe care l-am iubit pana acum avea un comportament asemanator cu cel al baiatului despre care ne vorbesti. M-a lasat balta si am suferit o groaza. sigh Asa cum ti s-a sugerat si tie,m-am aruncat in bratele primului venit si am facut cea mai mare greseala pe care o puteam face. Asta nu e solutia,in niciun caz.
Singura optiune care iti ramane este sa mentii o cat mai mare distanta fata de el. Trebuie sa intelegi ca nu te merita. Din comportamentul lui,eu inteleg ca nu a tinut la tine in aceeasi maniera in care ai tinut si tu la el. Doar timpul o sa te vindece,insa trebuie sa fii optimista,rabdatoare si increzatoare. O sa treaca, nu-ti face griji... kiss
Take care, honney! kiss
♥-Marmelade-♥

5 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

LOL,deci ai oportunitatea si privilegiul sa te afli in alta tara si tu te gandesti la un putoi? Wow esti chiar tare fetito.
Am trait si eu aceiasi experienta ca si tine,exact aceiasi poveste,am plecat din tara,m-am intorc, ne-am iubit, apoi nu mai raspundea la tel. etc dar a durat fix 2 zile pana sa realizez ca e mai bine fara si ca am un privilegiu ca sunt in alta tara unde pot face mult mai multe lucruri interesante.Eu din ziua aia am sters nr de tel,mess,skype,tot ce tine de persoana respectiva si am inceput o noua viata ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, mi-a trecut foarte repede neavand nici un fel de contact vizual sau verbal.
Uita-te `prima data ce viata frumoasa ai, apoi gandeste-te la un maimutoi ca ala.

| 21Ada a răspuns:

Salut, ai scris un roman. singura sansa sa il uiti este sa te gandesti la altul. va fi foarte greu. sad dar nimic nu e vesnic. happy

| annonnimus explică:

@Ada. Stiu. Chiar scriu in pdf despre perioada asta big grin. Mersi pentru sfat, am incercat cu 2 baieti care ma iubeau dar singurul lucru pe care l-am facut a fost sa le frang inima sad.

| annonnimus explică:

@Marmelade. Cum sa stau departe de el daca de fiecare data cand ne intalnim parca ma vrajeste si mereu ma las prada sarutarilor lui sad. Este foarte greu. As vrea sa nu il mai iubesc si sa nu mai fiu asa patetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Teenage Dream, stiu...e dificil din cale afara sa stai departe de el.
Iti repet:ai incredere in puterea timpului. Ai incrdere in tine si in foretele tale.Nu te lasa prada tristetii si deznadejdii.
Din comportamentul lui si din modul in care tu ne expui totul,e clar ca el nu te merita. Poate ca acum pare imposibil sa treci peste asta,dar timpul o sa iti demonstreze contrariul.
Discuta despre ce ti se intampla cu o prietena si mai elibereaza-te de greutatea tristetii pe care o porti pe umeri. Descarca-te atunci cand iti e greu si gandeste pozitiv, scumpo!
Totul o sa fie bine, o sa iti gasesti un baiat care o sa te pretuiasca la adevarata ta valoare.
Take care! kiss
♥-Marmelade-♥