| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am intentionat sa fac sex cu prietenul meu. Toate bune si frumoase pana cand ajungem sa facem actul sexual in sine. Pur si simplu nu putea sa intre in minelaughing Amandoi suntem virgini. Simteam o durere foarte mare, o presiune insa penisul sau n u intra nicicum in mine. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Mult, mult lubrifiant! Inclusiv la intrarea sau chiar in vagin. Daca are penisul mai gros o sa te doara nu numai la ruperea himenului, dar si prin presiune asupra peretilor. Si acest lucru o sa se intample si la urmatoarele acte sexuale.
Eu zic sa nu ascultati - la varsta voastra - de sfatul de a mai astepta. Mai tarziu o sa fie mai greu.
Da, trebuie un preludiu lung. La fete preludiul, ca durata, este invers decat la baieti. Cu varsta scade la fete, creste la baieti.
Consider ca fata nu trebuie sa permita ca baiatul sa intre in ea pana cand nu se simte destul de excitata pentru acest lucru. Stiu ca nerabdarea baietilor e mare, dar... mai poate astepta cateva minute. Trebuie sa inteleaga ca pentru o fata dezvirginarea poate sa apara ca o trauma, daca nu e facuta atunci cand ea doreste si este pregatita si cu multa grija.

4 răspunsuri:
| AlexRO150 a răspuns:

Cati ani? Ar trebui sa folositi un lubrefiant, cautal la farmacie

| Xalion a răspuns (pentru AlexRO150):

Vom folosi data viitoare. Avem 18 respectiv 20.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexRO150):

"lubrifiant"

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Xalion):

Mult, mult lubrifiant! Inclusiv la intrarea sau chiar in vagin. Daca are penisul mai gros o sa te doara nu numai la ruperea himenului, dar si prin presiune asupra peretilor. Si acest lucru o sa se intample si la urmatoarele acte sexuale.
Eu zic sa nu ascultati - la varsta voastra - de sfatul de a mai astepta. Mai tarziu o sa fie mai greu.
Da, trebuie un preludiu lung. La fete preludiul, ca durata, este invers decat la baieti. Cu varsta scade la fete, creste la baieti.
Consider ca fata nu trebuie sa permita ca baiatul sa intre in ea pana cand nu se simte destul de excitata pentru acest lucru. Stiu ca nerabdarea baietilor e mare, dar... mai poate astepta cateva minute. Trebuie sa inteleaga ca pentru o fata dezvirginarea poate sa apara ca o trauma, daca nu e facuta atunci cand ea doreste si este pregatita si cu multa grija.

| Akaal a răspuns:

Ceea ce este de facut este sa mai asteptati o perioada in care sa mai cititi si sa va informati despre pasul pe care intentionati sa il faceti, informati-va cu atentie despre riscurile care pot aparea in urma contactului sexual.
Raspunsul pentru intrebarea ta, si motivul pentru care nu a reusit "sa intre" este lipsa preludiului, mai multe detalii gasesti aici: http://www.romedic.ro/preludiu-sexual-0P17735
Mult succes!