| Ioanandreea10 a întrebat:

Astazi am întreținut raporturi sexuale cu logodnicul meu. El mi-a spus că a observat după ce am terminat un fel de spumă la mine. Am folosit prezervativul corect, nu s-a rupt pentru ca l-am verificat...As putea rămâne însărcinată? Ce putea fi acea spuma?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea ''spuma'' a reprezentat o secretie vaginala absolut normala care s-a amestecat cel mai probabil cu secretia lubrifianta care este produsa in timpul sexului din cauza excitatiei si placerii deosebite resimtite de tine. Secretia respective este produsa de niste glande specializate existente in mucoasa vaginala care acopera peretele vaginului. In concluzie teama/frica ta de a putea ramane insarcinata este lipsita de sens din moment ce prezervativul folosit a ramar intreg/intact la terminarea actului sexual. Ar fi indicat sa mai cititi si sa va informati inainte de a incepe orice lucru nou, necunoscut, Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat și prezervativul nu s-a rupt nu poți rămâne gravidă.

| Randomuser2000 a răspuns:

Ati tinut prea mult pe foc

| Anonim769 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai insarcinata, am patit si eu la fel cu prietena mea, nu e nimic, stati linistiti happy

| Usernamee a răspuns:

Spuma aceea este secreția vaginală. E ceva normal. Categoric nu poți rămâne însărcinată in condiția in care prezervativul a fost ok.