| Alis57 a întrebat:

Buna, astăzi de dimineata m-am trezit ca imi curge ceva maro inchis din zona intimă si era destul de multicel dar nu ca ceva lichid, mai mult ceva asa ca un silicon aproape topit, știți cumva ce poate fi? Daca poate fi vorba de o sarcina? Mentionez ca mi-am reînceput viața sexuală la sfârșitul lui aprilie si pe luna aprilie nu mi-a venit deloc, am menstruatie neregulata dar in general vine la sfârșitul sau începutul lunii. Vreau doar sa stiu daca poate fi vorba de o sarcina

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Buna, astăzi de dimineata m-am trezit ca imi curge ceva maro inchis din zona intimă, si era destul de multicel...
1.) se poate aprecia/considera/presupune ca de fapt a inceput sangerarea menstruala care poate fi mai atipica la inceput,
2.) Fiindca ai afirmat ca : ''... mai exact am o săptămână de când mi am reînceput viața sexuală.''
-- dupa trecerea numai a unei saptamani de activitate sexuala, NU se poate face niciun fel de apreciere in privinta posibilitatii sau a imposibilitatii de a se putea forma sarcina deoarece avand ciclul neregulat NU se poate stabili daca ai fost sau NU ai fost in perioada fertila,
-- fiindca menstruatia ''obisnuia sa porneasca '' si la sfarsitul dar si inceputul lunii'' este posibil ca si in acest caz sa se intample tot la fel si in acest caz actele sexuale din luna Aprilie fiindca au fost intretinute in perioada de infertilitate absoluta a ciclului, cea in care este cu totul IMPOSIBIL sa se formeze sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin, reiese ca cel mai probabil nu esti insarcinata. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni medicul si îi spui.

| szmotovio a răspuns:

Da, poate fi sarcina sau dereglare hormonala