| ionutB0090987 a întrebat:

Buna,astăzi m-a masturbat asa de mult în cât nu am mai ejaculat....doar foarte putin.Ce înseamna asta? Ar trebui sa ma duc la doctor?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Scaderea cantitatii de sperma ejaculata pana spre zero la un moment dat in cazul masturbarilor numeroase si repetate, se datoreaza faptului ca cele 2 glande seminale care produc sperma si anume : vezicula seminala si prostata NU au mai reusita sa tina ritmul de a produce la fel de multa sperma ca si cantitatea de sperma eliminata prin numeroasele ejaculari. In urmatoarele 1-2 zile glandele reproducatoare vor reusi sa refaca intregul ''stoc'' de sperma care va fi depozitata in vezicula si prostata. Bineinteles ca doar in cazul in care vei reusi sa te abtii sa te mai autosatisfaci in exces. Sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi sa nu lesini sau sa mori, de atata masturbare!
Nu glumesc, uite aici:

http://www.ziare.com/......ve-1165544

https://www.realitatea.net/......66317.html

https://adevarul.ro/......index.html

Cred ca ar trebui sa vezi un psihiatru, pentru ca nu-i normal sa te masturbezi non stop, daca nu te poti oprii si a ajuns o obsesie la tine.

| ionutB0090987 explică (pentru Violleta2022):

șansele ca cineva sa moara de la masturbare sunt mici... daar mersi de sfat

| Violleta2022 a răspuns (pentru ionutB0090987):

Sansele sa lesini sunt de fapt foarte mari, posibil chiar sa mori, chiar daca tie nu-ti vine sa crezi.
Citeste articolele alea si te vei lamurii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să te duci la o fată. Dacă faci cu ea, o să fii fericit și nu o să trebuiască să ți-o freci până la epuizare.

| mihai69 a răspuns:

Ce să faci la doctor?!? Să o faci și cu el împreună, sau ce? Că doar nu mergi pentru realimentare, ca la pit stop-ul de la cursele de F1.
Fă o pauză și va fi totul OK.