| Gabygabyb3 a întrebat:

Buna, astăzi trebuia sa îmi vina ciclul însă nu mi-a venit, de dimineața am făcut un test de sarcina și era negativ, l-am făcut la 13 zile după contact, sa fie o dereglare de la pastila ella one?

7 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Bună! Când ai luat pastila? După contactul sexual de acum 13 zile?

Pilula de a doua zi întârzie apariția ovulației. Deci e total normal să-ți întârzie dacă ai luat-o. Înseamnă că și-a făcut treaba. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este o dereglare de la pastila de a doua zi.
Pentru urmatoare 6-12 luni vei avea aceste efecte negative ale pastilei EllaOne fiindca este o bomba hormonala care a maturat totul in calea ei si a dereglat totul.

Cum o asemena pastila se poate lua 1 singura data in viata, de acum inainte nu mai poti folosii decat PREZERVATIV pentru protectie, ca sa nu-ti distrigi corpul.

In ce priveste testul de sarcina facut la 13 zile, este inutil si eronat, fiindca nici un test pe baza de urina nu poate arata un rezultat corect decat DUPA 21 de zile, cand hormonul hcg poate fii prezent.

Repeta testul de sarcina, cu urina de diminea DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
Si nu uita: folositi perzervativul la toate partidele sexuale fiindca menstruatia si ovulatia NU mai pot veni la date corecte, din cauza efectelor negative pe care le exepriementzi acum, de la ella one.

| Crackman a răspuns:

Testul de sarcina il faci dupa vreo 10 zile de intarziere, dar totusi trebuie sa mai ai rabdare

| Gabygabyb3 explică (pentru Crackman):

Îți pot scrie te rog mult in privat?

| Gabygabyb3 explică (pentru Crackman):

Crezi ca este posibila vreo sarcina? Sau vreo dereglare de la pastila? Plus ca nu am mai avut niciun contact din luna ianuarie, și atunci in ianuarie nu prea s-a întâmplat. nimic pentru ca ma durea, și acum m-a durut

| Crackman a răspuns (pentru Gabygabyb3):

Exista o sansa foarte mine ( aproape 0 daca esti pe pastile ) dar niciodata nu esti 100% sigur.
Sunt stresul ca factori ce pot intervenii si multe altele la dereglari

| Gabygabyb3 explică (pentru Crackman):

Nu sunt pe pe pastile in general decât de 2 ori am luat pana acum. Acum am luat ella one după 4-5 zile. Conform calendarului nu eram nici in perioada fertila când am avut contactul