| anonim_4396 a întrebat:

Aveam o mică curiozitate despre rezistenta spermatozoizilor in contact cu săpunul și apa. După ce i-am oferit prietenului meu un handjob, mentionez ca a fost a doua sa ejaculare, m-am spălat bine pe mâini, de doua ori, sa fiu sigura ca s-a luat totul, iar apoi m-am spălat in zona intimă. Sunt sigura ca nu as avea cum sa rămân însărcinată, șansele sunt aproape inexistente. Ca am auzit tot felul de teorii. Unii oameni chiar credeau ca rămâi însărcinată dacă cineva ejaculează in piscina și tu ești in apa. rolling on the floor

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 19 minute | Roxana456 a întrebat :
,, Buna. Aveam o mică curiozitate despre rezistenta spermatozoizilor in contact cu săpunul și apa...''
@Roxana 456, ai chiar si cea mai vaga idee in privinta modului, a conditiilor strict necesare si obligatorii sa fie indeplinite pentru a se putea forma si naste o noua forma de viata? Si mai ales ai chiar si cea mai vaga idee in privinta momentul propice in care procesul procrearii umane devine posibila si poate sa aiba loc? thinking

| Roxana456 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ai citit când am spus sa șansele sunt inexistente, este? rolling on the floor era vorba de rezistenta lor slaba la apa. Poți sa rămâi gravida și dacă partenerul ejaculează in exteriorul vaginului, slabe, dar exista. Depinde dacă te afli sau nu in perioada fertila și de condițiile situației.

| seth2016 a răspuns:

Spermatozoizii sunt niste chestii foarte delicate. La contactul cu apa "explodeaza", nu rezista, ce sa mai zic de sapun...

Nu prea inteleg ce a fost cu spalatul in zona intima, pentru ca spermatozoizii nu zboara happy.
Anyway, spalatul in zona intima este riscant, ar putea impinge sperma spre cervix si oricum pana sa te speli probabil au ajuns deja unde trebuie. Spermicidele sunt mai eficiente, dar nu 100%.

| Roxana456 a răspuns (pentru seth2016):

Nu am avut contact propriu-zis, a fost un simplu handjob, de obicei ma spăl după ce stimulez acea zona pentru a evita infecțiile.

| seth2016 a răspuns (pentru Roxana456):

Ar trebui sa te speli si inainte happy.