| anonim_4396 a întrebat:

avem o relatie de 1 an si 3 luni dar mi se pare ca vara asta a fost groaznica.am trecut prin multe impreuna, am plans(mai ales eu) dar anul acesta.ma rog. el are tot felul de stari de suparare, ma acuza pe mine de lucruri, spune ca numai suporta ma rog.nu e 1 data cand imi face asta dar tot el se intoarce la mine nu inainte sa plang intr'una.bun.de cateva zile trece printr'o stare de suparare, depresie, singuratate nu stiu.nu mai vorbim ca la inceput la telefon(vb intr'una vrute si nevrute), mesaje nema sau foarte putin ma rog. el se izoleaza pe munte la sfarsit de saptamana de 3 saptamana sa zic si l'am lasat.1 data nu am inteles ce are, miera teama ca nu ma mai iubeste si cand ne'am vazut am plans in fata lui ca numai suportam si i'am spus tot ce am avut pe suflet. a spus sa'l inteleg, ne'am jurat ca nu despartim, ca ma iubeste.am facut foarte multe pentru el si stie asta. s-a intors ieri iaras de pe munte si am vorbit.totul era ok, l'am lasat sa doarma ca era obosit plus ca avea astazi la 12 o programare la ochi ca tot se vaita ca il doare capul, ca numai vede bine si ca de aia are starile acestea pentru ca e ingrijorat si ca este stresat, avea din cate mi-a zis si pierderi de memorie(ii spui acum ce sa faca si uita). cert este ca azi de dimineata, vroiam sa vorbim ca de fiecare data cand ne trezim dar mi-a dat mesaj ca deja plecase.(asta fiind la ora 9.30). l'am intrebat unde a plecat si mi-a spus"ca unde pnm pot sa plec? tbx) (alta data imi scrie te iubesc plus ca sunt viata lui, puiu lui ma rog) si i'am spus pai de ce asa devreme la doctor daca ai la 12 si la el cica"sa ajung la timp. tbx" ceva in gen(ducandu'se la doctor in alt orasi nu foarte departe). i'am spus ok, sa ma sune cand termina sa stiu ce a facut ca sunt ingrijorata si vorbisem cu el inainte si i'am spus si atunci. dupa mesajul dat de mine imi trimite el cum ca"sunt stresanta". am ramas socata. i'am zis ce are, de ce e suparat si ca sa ma sune el cand vrea nu il mai stresez. de la ce poate sa fie? am crezut ca ma suna, dar nu m-a sunat.nu vreau sa'l pierd sau sa ma despart de el. e 1 mea relatie serioasa si chiar intr'un an de zile inseamna foarte mult pentru mine. ce pot face? cum sa'i vorbesc daca e sa ma sune? si daca nu ma suna, ce sa fac?
va rog cat mai multe sfaturi.baieti,fete nu stiu.va rog.
multumesc.
nu vreau mistorui.nu am chef in acest moment pentru ca simt ca ma prabusesc de tot.

Răspuns Câştigător
| alylove15 a răspuns:

Ar fi bine sa il lasi in pace pentru o perioada...cred ca se simte sufocat, acordai libertate si incearca sa fi indiferenta fara de el.si daca isi schimba comportamentul si se comporta din nou ca inainte atunci fi si u iubitoare.Lasa-l pe el sa te sune.te va suna cand ii va fi dor de tine si va vrea sa vorbeasca cu tine.

4 răspunsuri:
| Chrisstine a răspuns:

Lasa sa te caute el.nu il mai suna.are si el probleme lui. stai linistita ca totul va reveni la normal dupa ce isi rezolva probleme.pup

| kkkmakafull a răspuns:

Aveti nevoie de o pauza! sti expresia aia''punct si virgula.;? mno.o pauza ca sa va dati seama ce simititi cu adevarat si sa va ganditi daca vreti sa mai aveti de'a face unul cu celalat stiu ca suna dureros dar asta e solutia... sper sa reusesti sa treci peste starea in care esti! ai grija de tine, tara!:*

| bella_5718 a răspuns:

Si eu vorbesc cu un baiat de un an si 3 lunibig grin
incearca sa il intelegi si lasa.l cateva zile s se gandeask bine ce vrea d la viata...nu stiu...
spune-i ca te face s te simti prost si ca daca are probleme s nu isi verse nervii p tine
si inca un lucru NU MAI PLANGE IN FATA LUI

| Mmorrreee a răspuns:

Pai intreaba l ce se intampla poate are probleme acasa. cu parintii. sau eu stiu... si dac aiti vorbeste asa. inseamnacanu vrea s amai fie cevaserios intre voi. dificila situatie. sper c eti am fostde ajutor.