| alexafetitadolce a întrebat:

Buna sad Azi am pierdut singura fiinta pe care o iubeam cu adevarat si mi-as fi dat si viata pentru el.

Chestia este ca el m-a parasit pentru ca si-a dat seama ca tine la fost, sincer nu stiu daca si ea tine la el dar nu vreau sa trag concluzii pripite.

Dar, nu mai stiu ce sa mai fac il iubeam si inca il iubesc mai mult decat orice pe lume... El e viata mea sad, si va fi mereu.

In momentul in care mi-a spus ca intre noi nu mai exista nimic pentru ca si-a dat seama ca o iubeste pe fosta si s-a impacat cu ea parca nimic din jurul meu nu mai exista, parca tot ce vedeam pica pe mine si puterile imi scadeau...nu am mai putut sa spun nimic pentru ca am inceput sa plang inainte sa citesc tot insa fara sa vreau si nu mai puteam sa ma opresc. sad.

Dupa ce mi-am mai revenit am decis sa nu ii mai spun nimic si sa nu ii mai raspund la nimic...

Si asta a fost prima oara cand am plans pentru un baiat...la celelalte despartiri nu-mi pasa, dar acum da.

As prefera sa mor decat sa stau fara el.

Mi-am dat seama ca el este primul si singurul baiat pe care l-am iubit...il iubesc...si il voi iubii cu adevarat love struck

Sincer nu stiu ce sa mai fac.
Vreau sfaturi ceva dar nu sa il uit pentru ca nu voi putea sa il uit niciodata orice ar fi.

Va roooog!

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Si eu am trecut prin as ceva, cand aveam 17 ani si ceva!
am tras o betie cu niste vin de si acum cand iau o gura de vin mi-e raulaughing deci te sfatuiesc sa nu faci asta!
eu asa credeam,la fel ca si tine,dar am iesit cu prietenele care ma incurajau mereu, mergeam ne distram, si dupa 2 saptamani am cunoscut pe altcineva, chiar daca inca il adoram pe fostul, m-am cominat cu ala pentru ca stiam ca doar asa o sa reusesc sa uit odata de celalalt! si am reusit!
cu toate ca eu crdeam ca el e universul meu si imi venea sa mor si trageam seara la plansete la greu.plus ca mai fusese si primul' big grin laughing dar a trecutoh go on!
eu zic sa iti gasesti pe altul,chiar daca nu ti la el,poate ca ceva tot te atrag la un baiat,il iei,il faci iubitu tau si asa incet incet il uiti pe celalalt! asta ti-o spun din proprie experienta!winking
lumea nu se termina la un baiat!
nu sta in casa si plangi dupa el ca nu rezolvi nimic! tot una e! ca nu se intoarce la tine daca u stai si plangi!
daca te-a lasat inseamna ca nu te-a pretuit destul! si tu trebuie sa accepi asta si sa intelegi ca gata,nu mai e si trebuie sa incepi ceva nou!
nu esti singura parasita din lumea sta, si nu a murit nimeni din aceasta cauza, asa ca fa-te frumoasa si iesi l agatat!:X

| alexafetitadolce explică (pentru AlinaaAli):

Multumesc pentru incurajare! love struck big hug :*

| AlinaaAli a răspuns (pentru alexafetitadolce):

Cu placere :*
sper sa ti cont de ceea ce ti-am zis!
nnu merita nimeni sa stai si sa plangi cand ai toata viata inainte sa gasesti pe cel care sa te iubeasca!
ai sa vezi ca mai incolo o sa iti para rau ca ai pierdut atat timp stand si plangand dupa elwinking

3 răspunsuri:
| alexafetitadolce explică:

Multumesc pentru incurajare happy love struck :* >:d<