| anonim_4396 a întrebat:

Bună, bună. Am nevoie de părerile voastre din punctul vostru de parere.
F si B sunt împreună (F este fata si B este baiatul).
F are o prietena, ii spune prietenei ei,,nu imi pot vedea viata fara B, dar sunt nesigura asupra sentimentelor mele fata de el, adica il iubesc in continuare dar cred ca incep sa il iubesc ca pe un prieten sau frate,,
Asemena vorbe F i le spune lui B cateva zile mai târziu.
Întrebarea: ce ar putea sa însemne,, nu imi pot vedea un viitor fara el dar sunt nesigura cu sentimentele mele,,

14 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Că este o copilă imatură care nu știe ce își dorește.

| Floridori a răspuns:

Pot sa fiu sincera? Daca da, citeste in continuare, daca nu, scuze, ignora continuarea acestui raspuns.
Inseamna ca F are nevoie de B dar nu la nivel sentimental.Adica vrea sa profite de B ca un parazit si daca B accepta aceasta situatie, F isi va reface viata si se va hrani cu energia lui B(asta poate fi de ordin material, intelectual, emotional, sexual etc.) iar B cel mai probabil va ramane singur atata timp cat va trai aceasta situatie pentru ca nicio femeie decenta si cu capul pe umeri nu o va accepta pe F in viata lui B.Eu,in locul lui B as renunta la F chiar daca e dureros pentru ca, odata disparuta iubirea devine aproape imposibil sa reapara.
Si daca ai decis totusi sa citesti si ai ajuns pana aici iti spun cu mana pe inima ca am cunoscut astfel de cazuri indeaproape in viata mea si imi pare rau ca am vazut baieti buni care dau de femei care nu ii merita si femei de nota 10 care au fost folosite de niste mitocani.Din pacate, uneori viata nu e justa dar noi avem atat putetea cat si datoria sa ne construim o cale mai buna.Si am vazut zilele trecute ca ai mai intrebat ceva legat ce aceasta situatie.Te pot intreba ce varsta ai si de cat timp dureaza relatia asta? Daca nu consideri relevant, imi cer scuze si o seara frumoasa!

| Nemessys a răspuns:

Aia este doar frica de a investi emotional si dupa aia sa regrete. Vrea o relatie, vrea sa fie iubita, dar ii este frica de riscurile care vin la pachet cu acea relatie. Eu nu mi-as bate capul cu o persoane care nu poate intelege ca in orice exista si un risc. Daca vrei un castig, fii dispus sa si pierzi.

| MValentin a răspuns (pentru Floridori):

Am 19 ani. Relația durează de 3 ani. Totul este perfect, dupa cele spuse de ea mi-a promis ca totul va fi bine si va fi la fel si in curând ne vom impaca. Nu înțeleg acel in curând nu înțeleg mai nimic.

| Floridori a răspuns (pentru MValentin):

Multi inainte si sa fii sanatos! Sincer ma asteptam sa ai un pic mai mult dupa ce am vazut cateva raspunsuri date de tine pe aici(asta e de bine happy ). Acum inteleg mai bine... Pustoaica este imatura si nu stie ce vrea si se lasa dusa de moda "am nevoie de timp si spatiu".Tu esti tanar si daca e sa gresesti, acum e momentul sa o faci insa sa ai grija sa si inveti ceva din experiente.Ai timp sa o dai in bara si cu ea si cu altele pana se va ivi persoana potrivita.Ca ideal ar fi sa nu o mai lasi sa te joace pe degete cum vrea, asta e altceva, dar pentru ea este probabil doar o joaca. Daca te vei lasa manipulat de fiecare data, ea va sti ca te are la mana si vei trai asa, in incertitudine si acum vreau-acum ma mai gandesc pana cant vei decide sa pui punct sau pana cand va gasi ea alta pasare calatoare care sa puna suflet la copilariile ei si va pleca.Deci te rog sa nu te superi dar eu sunt o persoana mai directa.
Din raspunsurile pe care le-ai mai dat pe aici, eu chiar mi-am facut o impresie buna despre tine si cred ca meriti o prietena care sa iti impartaseasca sentimentele si devotamentul.
Si daca inca nu te-ai suparat dupa ce ai citit tot, daca vrei sa ma intrebi ceva concret, absolut orice, tinand cont ca sunt femeie si am 30 de ani(in curand 31), voi fi sincera in speranta ca iti va fi de ajutor. Daca doresti, astept cu mare drag.

| MValentin a răspuns (pentru Floridori):

Va mulțumesc din inima ca imi dati răspunsuri si va implicați in cazul meu...contează enorm

| Floridori a răspuns (pentru MValentin):

Cu mare placere.Cu totii avem nevoie macar de o conversatie sincera la un moment dat, deci oricand ai nevoie... Sper ca situatia ta sa se mai imbunatateasca.Sa fii iubit!

| Drimmero a răspuns:

Instabila emotional, te vedea de la inceput ca pe un prieten/frate, nu era flacara aia care sa te faca ''gagicul'' ei, era mai mult o relatie prieteneasca. Nu pot sa va inteleg cum puteti sa suferiti atat dupa una, fiti barbati, in viata sunt momente incomparabil mai nasoale decat o despartire, alea sunt dramatice nu despartirile. Are balta la peste de nu puteti duce, lanseta buna iti trebuie si momeala, de fapt merge si cu o ata prinsa de un bat si sare pestele singur, trebuie sa stii unde sa cauti.

| MValentin a răspuns (pentru Drimmero):

Total fals... era înnebunita dupa mine. Era genul de fata geloasa din orice, adoram sa vad asta adoram sa petrec timpul clădind încrederea pe care sa o aiba asupra mea...dar nu stiu ce s-a intamplat

| Drimmero a răspuns (pentru MValentin):

Total fals! Daca era asa nu te mai parasea si nu era indecisa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înseamnă că îi dai un vibe de prieten, la început probabil era îndrăgostită de propria ei imaginație, numai după a reușit să vadă cum ești de fapt.
Vrea sa insemne că s-a atașat emoțional de tine, dar nu îi stârnești nici o emoție sexuală.
Cel puțin nu acum, marea greșeală care o fac multi e să își lase garda jos când sunt într-o relație, gata, zic sa piperezi puțin lucrurile în relație, se culca pe o ureche și probabil asta ai făcut și tu.

Nu cred că ar avea probleme aia, s-a plictisit de tine, asta e adevărul, orice fata are nevoie de mai multi băieți în viață ei și fiecare îndeplinește un anumit scop.
Poate unul numai i-o trage in weekenduri, altul e prietenul ăla bun, altul e romantic și care îi oferă afecțiune samd.
Să găse gască pe unul care sa ii îndeplinească toate cerintele, e imposibil, iar atunci tu trebuie sa îți stii bine locul. Dacă nu vrei sa ii fii numai prieten, atunci nu te mai comporta ca unul cu ea.

| Sofer a răspuns:

Nu suport fetele care nu știu ce vor și transmite sentimentul asta de nesiguranță.

| MValentin a răspuns (pentru Sofer):

Exact, ai spus-o foarte bine. Te face dintr-un om sigur cu visuri cu viitor alaturi de ea sa intri într-o nesiguranța si sa te gândești daca nu mai vorbește cu tine din mila sau nu stiu

| Adry05 a răspuns:

Că ține la el dar ori își neagă sentimentele de iubire ori e nesigură ce simte