| ioanaaaaa4333 a întrebat:

Buna buna!
Exista vreun risc de sarcina daca am avut parte de cateva penetrari fara finalizare din partea lui?
Nu am mai avut alte partide sexuale inainte, deci nu a ramas sperma pe canal.
Eram in ziua 10 a ciclului menstrual, eu avand menstruatia de 28-32 de zile.
Repet au fost cateva penetrari, iar el nu a ejaculat, multumesc!

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oare a meritat sa risti pentru "spoiala" asta de sex?
Te-a satisfacut cele cateva secunde de penetrare?
Pentru ce dumenzeu va lasati prostite si riscati, doar ca sa isi satisfaca ala oraganul din panataloni?

| ioanaaaaa4333 explică (pentru Violleta2022):

Acel "ala" e partenerul meu, cu care am o relatie stabila. eu am fost cea care a vrut cele cateva penetrari. abia dupa am realizat ca urmeaza sa fiu in perioada de ovulatie si l-am rugat sa se opreasca. as aprecia daca nu ai mai comenta pe langa subiect. un simplu "0 sanse" sau "sanse mari pentru ca etc etc" ar fi fost de ajuns. mersi

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioanaaaaa4333):

Atunci, ai primit ce ai cerut, deci nici un motiv sa vii disperata aici sa ceri sfaturi.

| ioanaaaaa4333 explică (pentru Violleta2022):

Nu vin "disperata". mersi frumos iubita de grija. am pus doar o intrebare pentru a ma asigura laughing)

| VoidEternal a răspuns (pentru ioanaaaaa4333):

Fratica, ce de medici aici pe forum. Inclusiv domnul Gogosica probabil e rezident pe undeva. Si probabil o sa vina sa te ajute sa-ti cresti copilul in caz ca se intampla ceva. Sansele sunt foarte foarte mici dar riscul nu e in niciun caz 0 barat. Genul asta de intrebare nu se pune aici, ci unui medic. O cautare de 2 secunde pe google iti poate confirma ce ti-am zis eu.

| ioanaaaaa4333 explică (pentru VoidEternal):

Multumesc tare mult. m-am linistit oricum ca am inceput sa am pms. apreciez mult comm asta laughing

| mi25 a răspuns:

Ziua a 10 este posibil sa fie a doua zi fertila a ciclului. Calculat dupa metoda calendarului.
Daca au fost doar cateva penetrari riscul este foarte, foarte mic, aproape de zero sau chiar zero. Asta depinde cat de excitat era partenerul tau, deoarece, daca este foarte excitat, in cazuri rarisime, e posibil sa ajunga inainte de penetrare, spermatozoizi pe canalul organului barbatesc.

| mi25 a răspuns:

Si inca ceva: nu o baga in seama pe Jassmina, deoarece este o femei frustrata sexual. Ea, in loc sa dea un sfat celor care intreaba, se apuca sa critice, precum tatele de pe radiosant de la tara.

| ioanaaaaa4333 explică (pentru mi25):

Am observat si eu asta? multumesc de raspunsuri

| Dhdhhdhfhfh a răspuns:

Nu însă e recomandat ca de data aceasta sa o faci protejat că riscurile nu sunt doar sarcina. exista sa fie riscuri pentru infectie cu transmitere sexuale

| ioanaaaaa4333 explică (pentru Dhdhhdhfhfh):

Multumesc pentru raspuns si grija! am luat prezervative in urmatoarea zi imediat laughing pot sa stau linistita acum

| DonutsRO a răspuns:

0 risc de sarcina. Îți recomand să citești despre spermă, ce conține, in ce condiții supraviețuiesc spermatozoizii etc. Astfel vei evita astfel de întrebări total inutile.

| ioanaaaaa4333 explică (pentru DonutsRO):

Nu stiam daca exista riscuri. stiu ca sperma traieste cateva zile (unii spun 3 altii spun 5). si mai stiu ca daca ar fi ejaculat inainte ar fi ramas sperma pe canal. si mai stiu de acea picatura a placerii, care poate contine spermatozoizi (acea pre ejaculare)
eu am pus intrebarea doar pentru a ma re-asigura ca este totul safe si okay, mai ales ca nu stiu cand mi se poate produce ovulatia.
se pare ca in acest caz, chiar daca as fi fost mai aproape de perioada fertila tot ar fi sanse minime de sarcina. multumesc mult pentru raspuns!