| anastasia3345 a întrebat:

Cand am facut sex cu prietenul meu pentru prima data nu am simtit nimic. A doua oara am inceput sa simt cate ceva si tot asa pana acum. Am facut cam de 5 ori insa eu nu simt mare lucru. Simt mai mult un gadilat ca si acela cand te mananca in gat. El nu are un penis mic dar nici nu mi se pare ca e imens. Mi se pare normal. Credeti ca e asa pana ma obisnuiesc? Nu vreau sa se simta prost. El mi-a spus ca simte si ii place. Mentionez ca eu nu am mai experimentat placere sexuala in alte feluri cum ar fi masturbarea niciodata.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E timpul să înveți să obții plăcere; singură mai întâi, prin masturbare clitoridiană, apoi împreună cu el, spunându-i ce și cum să facă, mai ajutându-l și tu, ba chiar participând activ prin atingeri ale zonelor tale erogene în așa fel încât să te „aprinzi" din ce în ce mai tare.
Pune-l (adică sugerează-i) să îți facă un sex oral înainte de penetrare. Și mai ales după, dacă tot nu „explodezi".

| Emilian65 a răspuns:

Continuati sa faceti sex si cu timpul vei simti placeri deosebite cand el te penetreaza si face sex pasional cu tine.

| MValentin a răspuns:

Sincer eu cred ca asta e si dupa anumite nu stiu,, proprii placeri,,. Adica cum sa iti zic fiind baiat se stie din prima ca ne avantam si simtim vrem nu vrem placere, dar la fete treaba e discutabila.
Nu stiu daca am dreptate dar imi scriu propria opinie, incearca sa faci o pauza, si sa faci atunci cand simti acei hormoni (toti ii avem) acea pofta de a face sex, si dupa vezi cum se simte atunci. Dar pana atunci gandeste-te ce ti-ar place sa faci/ti se faca, ce loc ce moment etc.
Am auzit sa discuti cu un psiholog din cauza unor,, anumite blocaje mintale,, dar eu zic sa incerci sa iei numarul cuiva de pe net si sa il rogi sa vorbeasca chestia asta cu tine prin whatsapp, mess orice.
In rest eu zic ca e normal, si prietena mea a zis cand ii faceam oral nu o excita asa tare senzatia si mai mult gandul si etc felul in sine de ce facem. Si daca nu, stiu ca pare acest ultim sfat exagerat, sa incerce baiatul cu acel vibrator tip,, ou,, happy ca e mai ieftin si gen, da. Si apoi cum reactionezi asa faceti si o concluzie

| justme2226 a răspuns:

Nu poţi să te legi de dimensiune fiindcă și un penis mic face minuni, din punctul meu de vedere. S-ar putea să nu simţi fiindcă nu se descurcă el prea bine la capitolul ăsta. Adică se simte doar el bine, iar tu rămâi așa, neterminată cum s-ar zice. Ai putea să clarifici cu el lucrurile astea. Este mult mai util. Așa știe și el ce inconvenienţe ai și poate le rezolvaţi împreună?