| dokrin a întrebat:

Buna cand este perioada fertila la o femeie

9 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Coincide cu perioada de vanatoare la prezervative :))))
uite daca cauti pe google gasesti orice: http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/
si aici ai chiar un calculator frumos facut si desenat;) spor la ***

| Azµre a răspuns (pentru drhotzu):

Hotzule laughing nu le mai da idei or sa zica ca nu poate sa faca copii in zilele alea dar orice e posibil laughing difera de la muiere la muiere...

| drhotzu a răspuns (pentru Azµre):

Eu stiu dar eu suport ideea lui ceausescu de a creste numarul de romani... ca oricum suntem in gaura de cand cu UE... asa ca trebuie sa refacem cumva minusul asta

| drhotzu a răspuns (pentru Azµre):

Si plus ca a intrebat de perioada fertila deci vrea sa aiba copii...
si daca nu poate le place sa traiasca periculos ruleta sexuala laughing)

| Azµre a răspuns (pentru drhotzu):

rolling on the floor bun asa! cresterea natalitatii laughing

| Azµre a răspuns (pentru drhotzu):

Copchii din zilele noastre laughing la ei ruleta e altfel laughing, am mai auzit pe unu o bag in cur, o bag in pasarica unde ma termin asta e rolling on the floor

| roxaa15 a răspuns:

Perioada fertila incepe cu 4-5 zile inainte de ovulatie (atat poate supravietui spermatozoidul in uter) si se termina la 1-2 zile dupa ovulatie
Ovulatia are loc cu aproximativ 14 zile inainte de menstruatie,

| Crissena a răspuns:

De regula, imediat cum se termina perioada de menstruatie incepe o perioada fertila. acum, in functie de fiecare, trebuie descoperita (cu luarea de temperatura bazala sau consult gineco)