| anonim_4396 a întrebat:

Bună, care ar fi șansele să fiu însărcinată?
Eu în ultimile 2 luni am avut contact fix în ziua maxima cand puteam rămâne. Am făcut-o neprotejat, dar nu și-a dat drumul în mine.
Țin să precizez că luna asta mi-a venit menstruația...
Și nu mă luați cu din astea ca de ce te f**** dacă nu vrei copil. Eu vreau

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei citi cu suficient de multa atentie urmatorul raspuns, in mod sigur vei reusi sa intelegi care este adevaratul motiv ca NU ai ramas insarcinata chiar daca te-ai ''f#t#t'' fix in ziua ovulatiei.
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau practic chiar si... DIN NIMIC asa cum mai cred si astazi unii, inca foarte multi. Fiecare fata ori femeie dar si baiat ori barbat indiferent care este de varsta lor, care au ajuns si sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie precis informati, incat sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca acele 2 conditii sunt OBLIGATORII si trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Sexul sa fie intretinut ori in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Este determinat atat stiintific cat si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de un singur spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind ziua fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea confirm careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent de cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile situate in perioada fertila a ciclului menstrual. Fiindca in cazul tau a lipsit una din cele 2 conditii necesare si obligatorii adica SPERMA, rezulta ca in mod logic si normal formarea sarcinii a devenit IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Pai si scuza-ma ca te intreb dar daca vrei copil, de ce nu faci sex cu ejaculare in vagin? Cred ca de fapt nu vrei si ai gasit si tu o scuza sa nu te criticam.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Wtf eu vreau, dar iubitul meu nu :-(

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si asta cum e? Daca el nu vrea, tu de ce nu ii respecti dorinta si de ce nu te protejezi?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pai cum sa ramai daca nu a ejaculat in tine?

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Nu inteleg un lucru. Ai ținut să faci sex in perioada fertilă, pentru că iti doresti copil, însă nu a existat ejaculare în interior.....deci cum ai putea crede ca poti ramane însărcinată, sigur?

| ELEMENT99 a răspuns:

Presupunand ca ai avut un contact sexual acum cel putin 3 saptamani, adica imediat dupa ce ti s-a terminat ultima menstruatie, iar menstruatia de luna asta ti-a venit normal, sunt de parere ca nu ai de ce sa iti faci griji. Pentru a nu mai sta cu griji, tot ce pot face este sa te sfatuiesc sa iei un test de sarcina de la o farmacie la 10 lei si sa il faci acasa. Astfel vei scapa de o grija.