| GingerSara a întrebat:

Bună! Care este motivul pentru care un bărbat care te place nu se grăbește să intre într-o relație cu tine?

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Poate nu stie ca-l placi, poate nu stie ca are sanse sa fie cu tine, poate are obligatii despre care tu nu stii, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu primeste „semnale" de la tine. Probabil este pățit.

| Drolja a răspuns:

Același ca atunci când faci cumpărături online și îți pui tot ce-ți place la prima vedere în coș, însă decizi ce cumperi abia la final. E probabil să nu fi singura pe care o place. Iar dacă ești singura, e probabil să aștepte ceva mai bun. Iar dacă nu așteaptă ceva mai bun, e posibil să nu vrea o relație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei! Păi depinde, nu fiecare bărbat are aceleași motive.

Eu de exemplu nu aș intra Intr-o relație chiar dacă o plac, pentru că nu e suficient să o plac eu.

E necesar să fie sentimentul reciproc, să existe chimie, conexiune și potențial de a construi lucruri împreună.

Și în fond, până nu o cunosc de ce să intru într-o relație cu ea?

Sigur că poate fi vorba și de acel gen de bărbat care nu vrea o relație din simplu fapt că nu își asumă una.

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| PaulCos a răspuns:

De la placut la relatie este o distanta pe care o sesizeaza doar maturitatea. Placut poate fi modul in care zambesti sau in care tricoul se muleaza pe bustul tau. Relatie insa, inseamna cine face omleta, cine cumpara ouale, cine plateste facturile, cine pregateste cina, cine vine acasa obosit de la munca si cine poate oferi un zambet si un minut de ascultare, cine cumpara flori chiar daca nu isi aminteste aniversarea a nu stiu ce bla bla, cine zambeste chiar daca nu sunt flori in glastra dar frigiderul plin.

| anaXana a răspuns:

Se poate sa ii fie frica de refuz happy