| cioko19 a întrebat:

Cat la suta credeti ca conteaza sexul intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| kenzo007 a răspuns:

Buna:*
Pai dupa parerea mea intr-o relatie buna si stabila sexul ar conta undeva intre 20-30% pentru ca nu el este cel mai importatnt intr-o reltie, cel mai importatnt este ca cele 2 persoane sa se inteleaga, iar restul vine de la sine:*

30 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Procentajul difera Foaaarte mult, pentru ca suntem atat de diferiti, din punct de vedere cultural, senzorial si moral, incat... mai bine fiti tandri si sinceri, si bucurati-va cat puteti de mult de tot ceea ce puteti, nu mai cautati "pricina"...

| CevaNormal a răspuns:

Nu putem spune ca relatia se imparte in sex si altele, dar daca vorbim de procentaj atunci cred ca 100%, in sensul ca fara sex o relaie normala nu poate exista, si invers

| SweetCandy a răspuns:

40%

| madalicious a răspuns:

Buna!

sexul intr-o relatie conteaza cam 50%

| simoSTAR a răspuns:

Mm...este cu suisuri si coborasuri...conteaza si el foarte mult pentru ca.la inceput face relatia mai frumoasa, este sarea si piperul, apoi daca partenerii nu vin cu ceva nou devine monotonie, rutina si daca partenerii nu se mai inteleg in pat relatia se va sfarsi pentru ca partenerii vor cauta placerea in alta parte happy

| cioko19 explică:

Mare dreptate ai @Scortisoara!happy

| Encore a răspuns:

51%

| Ana a răspuns:

30 %

| Liada a răspuns:

39%

| MM a răspuns:

40%

| scufitzaneagra a răspuns:

33%

| daniela_1443 a răspuns:

90%

| Dianna a răspuns:

20%

| kenzo007 a răspuns:

Buna:*
Pai dupa parerea mea intr-o relatie sexul conteaza undeva intre 20-30 % desigur daca cei 2 parteneri se dores unul pe altu..., iar restul de 70-80 % este comunicarea deintre cele 2 persoane.

| kenzo007 a răspuns:

Buna:*
Pai intr-o relatie este important ca cele 2 persoane sa se inteleaga bine, iar cat la suta conteaza sexul sa zicem ca undeva intre 20-30 % pentru ca cei 2 parteneri sa isi poata oferi placeri unu celuilalthappy iar restul de 70-80 % sa fie intelegerea dintre cei doi:*

| crizantema a răspuns:

Depinde cat de mult iti place.Sunt relati care se bazeaza 80% pe sex altele doar20%. Dar nu mai conteaza atata timp cat ai parte de sex? Traieste clipa!

| conflict a răspuns:

50%
Jumatate din persoana iubita trebuie cucerita si recucerita zi de zi; iar jumatate este rasfatzul trupesc pe care il impartasesti cu pesoana iubita!
Daca procentajul in pat scade, cealalta parte creste ( adica nu te straduiesti sa intretzii "focul iubirii" in viata de zi cu zi ).

| Scortisoara a răspuns:

100%? laughing Al naibii de amuzant! Cum? Ce zici? Fara sex o relatie normala nu poate exista? laughing Mai spune o data, ca fetitele alea de 13 ani din ultimul rand nu te-au auzit.

Sexul conteaza... Mult, foarte mult, dar de la un anumit punct. Pana atunci sunt multe alte lucruri mai importante. Cunosc un caz: un el cunoaste o ea pe un site d`asta de socializare, distanta dintre ei fiind de aproximativ 500km, el era implicat intr-o relatie de un an. Vorbesc pe mess vreo 3, 4 luni, incepe sa o placa, sa isi doreasca sa petreaca mai mult timp cu ea. Isi propun sa se intalneasca, dar soarta le este neprielnica. Intre timp au aparut multe obstacole peste care au trecut. La 7 luni dupa ce au vorbit prima data, el si-a parasit prietena fara s-o fi vazut niciodata pe fata aia de care se indragostise vorbind la telefon, pe mess... Toti prietenii lui au ramas tablou, parintii erau intrigati de situatie, dar el stia sigur ca depasise perioada aia de simpla atractie, stia ca nu mai e demult indragostit ci iubeste cu tot sufletul lui. Sa iti mai spun ca dupa 10 luni s-au intalnit? S-au mutat impreuna, s-au casatorit? Sa va mai spun cat de mult conteaza sexul?

| ahaaaaaaa a răspuns:

75%

| al3cse a răspuns:

Pai depinde de sex laughing acum na... eu as zice ca nu conteaza dar lipsa lui duce la destramarea relatiei happy

| iluminous a răspuns:

Undeva in jurul a 50%, insa intotdeauna peste, nici o data sub!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50%!

laughingPrea mult am zis? hai ca e jumate...laughing, sa fie chit!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Km 40/50% pentru mine...de cand sunt cu prietenul meu... dar eu de fapt ma refer la dragoste, nu sex... din pacate, tanjesc dupa asta pentru ca am o rel cu el la distanta...si imi doresc din ce in ce mai mult sa fac dragoste cu el... dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si restul de 70% ce sunt in relatia aia madayna? eu zic ca 90% restul sunt fandoseli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nste cercetatori britanici au ajuns la concluzia ca in jur de 87%...

| insaneman a răspuns:

Eu zic maxim 15%

| madyy_5091 a răspuns:

Prea putin...in jur de 35%... o relatzie este bazata mi mult pe intelegere, respect, afectiune!big grin