| anonim_4396 a întrebat:

Ce e asa misto in a face sex? De ce lumea merge la prostituate stiind ca poate lua o boala letala? Chiar asa misto e sexul de ne riscam viata?
Voi cei care ati facut sex, ce senzatie este? Ce simtiti mai exact asa de puternic?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar lumea, adica in special barbatii fac asta cam din motivele: sunt condusi de impulsul sexual, se excita odata si apoi cu greu revin la starea initiala, si fac tot posibilul sa rezolve asta; se lasa purtati de societate si de ideea ca nu au facut asta si ca trebuie sa o faca; considera ca partenera nu ii "satisface" si inseala; si... desi astea ar fi singurele motive pentru care ar merge cineva la o prostituata.

7 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Nu e nimic interesant in a face sex.

| blairelovesmusic a răspuns (pentru alexalx1234):

Da, de asta ai acel nume...

| alexalx1234 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Ce treabă are numele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt incontienti. In loc sa isi faca o relatie stabila cu o femeie, fac sex cu toate prostituatele si dupa se mira de ce se imbolnavesc.

| TFL007 a răspuns:

Ce e asa misto in a pune intrebari cretine, ne poti spune?

O activitate prin care oamenii își satisfac o nevoie fiziologică.
Poate să fie orice de la o banalitate precum hrănitul sau băutul apei la o experiență transcedentală.

Un act de profundă intimitate între 2 suflete în care renunți la unele părți din tine și/sau scoți la suprafață altele pentru a satisface mental, fizic, emoțional și chiar spiritual uneori atât partenera cât și pe tine.

O modalitate frumoasă prin care te poți infiltra în Universul unei persoane la fel cum picăturile de ploaie se infiltrează în crăpăturile din asfalt.

Toate astea cu partenera potrivită. Să fie o compatibilitate foarte mare și să aibă aceleași așteptări și aceleași gusturi, nefiind necesară obligativitatea aceleiași perspective.
Altfel poate fi ceva simplu, un pic de plăcere fizică și o eventuală senzație de înțelegere și atașare emoțională.

De ce merg unii la prostituate? Depinde. Și aici motivele variază foarte mult. Cei mai mulți merg doar pentru actul copulării și senzației de plăcere sub influența neurohormonilor secretați post-orgasm.
La întrebarea aceasta ți-ar putea răspunde cel mai bine o prostituată cu experiență.

| tup3u a răspuns:

Dacă nici sexul nu mai e mișto atunci ce-o să mai zici de ăia care fumează, beau sau se droghează?