| Evolette a întrebat:

Ce înseamnă când un băiat vrea sa te enerveze? De ex: un băiat l-a întrebat pe amicul meu de mine ( cum mă cheamă și dacă am Facebook) si de atunci amicul meu tot face vrajeala de mine ca o sa mă mărit cu băiatul respectiv și din astea( el știe ca nu mi-l place) si astăzi când i-am zis ca vreau sa mă mărit cu el și am început sa-i spun cum vreau sa fie organizata nunta ( la vrajeala ), a zis sa termin.
1) De ce face vrajeala de mine că mă mărit cu băiatul respectiv?
2) De ce a zis sa termin când am început sa-i spun cum vreau să fie organizata nunta?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Te tachinează. Este o modalitate indirectă prin care el află dacă tu ești atrasă de acel băiat. Găsește diferite subiecte banale de discutat cu tine, încearcă să-ți capteze atenția.
2. Probabil te place. S-a supărat când a auzit că prezinți interes și pentru alt băiat. Probabil că-l percepe ca pe o amenințare pe acel băiat.

Dacă îți place de el acordă-i atenție, fii atentă la gesturile lui, la mimica feței. Poate te va trata cu indiferență, gândindu-se că îi vei observa schimbarea reacții.

| GhearaVGS a răspuns:

Poate băiatul te place și voia să te audă că nu îl placi pe băiatul respectiv, iar când i-ai spus că vrei să te măriți cu el, el s-a simțit atacat. Dacă nu te place, e genul acela de prieten care face haz de necaz și îi place să facă mișto de lucrurile care nu îți plac, dar atunci când e vorba să fie luat la mișto, nu îi mai convine. În orice caz, e un prieten bun. Sper că te-am ajutat