| tilll a întrebat:

ce inseamna sa-ti iei un telefon la abonament?

5 răspunsuri:
| Siimooona a răspuns:

Sa semnezi un contract cu o firma de telefonie mobila prin care ei iti asigura niste servicii: minute, mesaje, preturi mai reduse la telefoane iar tu iti iei angajamentul ca pe perioada contractuala vei achita pretul abonamentului stabilit, lunar.

| Tsiitsix3 a răspuns:

Inseeamna, cand iti cumperi telefonul dai 1 leu 2 lei sau 0 lei.Si il platesti in rate timp de 1 an 2 ani sau cat iti zice.CAnd a trecut perioada telefonul e al tau fara nicio rata.SI in fiecare luna iti da 800 de minute.

| Bullweif a răspuns:

Inseamna ca iti iei un telefon facand un contract prestabilit cu providerul de telefonie(oricare ar fi el). Contractul se incheie o anumita perioada de timp, un an, doi, etc. Telefonul iti pica mai ieftin la inceput, pretul lui amorsandu`se din abonament, adica din suma de bani pe care o sa o platesti in fiecare luna contra serviciilor de telefonie mobila. Iti poti alege mai multe tipuri de abonament, in functie de preferinte. Contractul nu se prea poate incheia inainte de termen. Iti raspund si la alte intrebari pe pm.

| TheWorstNightmare a răspuns:

Atunci cand iti faci un abonament poti primi un telefon cu reducere sau chiar gratis.

| deead13 a răspuns:

Inseamna ca esti prea mic/a pentru a avea nevoie de un telefon laughing