| QElenaBoghiu a întrebat:

Bună, Ce medicamente pot lua pentru reglarea menstruatiei? fara prescripție medicală. Mulțumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ciclul tau mentrual este de tip neregulat, acesta NU se poate regla, decat cu medicatie.
Exissta medicatie naturista pentru acest lucru, dar necesita o consultatie aprofundata, la un cabinet al unui medic naturopat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura metoda prin care se poate regla ciclul menstrual pentru a deveni REGULATA si a avea lungimea ideala cea de 28 de zile, in mod real si cu maxima eficienta se poate obtine/realiza prin folosirea pastilelor anticonceptionale (AC), prescrise de medicul ginecolog. Metodele naturiste pot sa ajute intr-o anumita masura insa niciodata nu vor reusi sa produca o reglare adevarata/reala si definitiva a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| ancaval a răspuns:

Normens. E supliment alimentar. Poți cere detalii la farmacie, vezi ce zice farmacistul.

1 pastilă pe zi, 3 luni. Pauză. Repeți.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Progesteron Natural, de la Dacia Plant.

| xxmushroom1342 a răspuns:

Pastila de a 2 a zi