| Lau2234 a întrebat:

Ce ziceți despre sexul protejat la menstruatlție? Poți să rămâi însărcinată?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea corecta si risipirea ingrijorarilor, trebuie sa stiti si sa intelegeti ca atunci cand prezervativul folosit ramane intreg/intact si bine fixat pe penis pana dupa terminarea actului sexual, in acea situatie protectia contraceptiva a fost asigurata in mod cert si sigur in proportie de 100%. Prezervativul a fost inventat si este folosit cu scopul/rolul de a permite barbatilor sa intretina acte sexuale in fiecare zi a ciclu menstrual indiferent de perioada, adica in timpul menstruatiei sau in perioada fertila, infertila. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, este folosit de catre barbati datorita faptului ca ofera siguranta si le permite sa ejaculeze inca inainte de terminarea sexului si cu toate ca au ejaculat sa continue actul sexual, prin a-si penetra partenera in continuare pana in momentul in care erectia scade intratat de mult incat penisul devine impropriu pentru a mai intretine actul sexual. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg si intact pana la terminarea sexului. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul ramane bine fixat pe penis si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in prezervativ nu se va scurge afara, astfel ca este IMPOSIBIL sa existe vreo posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. se poate în orice moment, se poate produce o ovulație provocată de excitarea sexuală. Nici o metodă contraceptivă nu este 100% sigură.

| Lau2234 explică (pentru sadrian46):

Nu a ejaculat in mine, ci înafara vaginului în prezervativ.

| sadrian46 a răspuns (pentru Lau2234):

Atunci, șanse zero să rămâi.

| Lau2234 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumooos! Pot să stau liniștită.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să rămâi însărcinată!

| Ilusion00 a răspuns:

Odata ce va protejati si prezervativul nu s-a rupt e totul ok.