| Biancasata a întrebat:

Bună cer doar un sfat ..Viața mea a fost mai dificila și încă e ..Eu locuiam cu mama intr-o casa care era a noastră însă în curte mai locuiau și fratele ei și tatăl ei care bunica mea a murit aun devenit foarte răi încât eu stau la o masă pentru ca nu ne-au mai lasat lumina la casa.Iar nici nasa mea nu mai vrea sa mă tina decât pana în mai.Ce sa fac ca sa pot mă reintoarce acasă cum sa fac pentru a baga lumina din păcate nu e taxa de succesiune facita și nu putem face nimic pentru ca nu e niciun act la casa ce as putea face în astfel de situație

6 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Fura curent, daca stii cum.

| Violleta2022 a răspuns:

Muta-te cu iubitul!

| Catrice a răspuns:

Adică stai într-o casa ilegala, care nu are acte?!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună, mama ta nu face nimic în legătură cu asta?

Sa înțeleg ca voi nu ati contribuit la lumina?! Și de aceea ți l-a luat?!
Dacă ai peste 18 ani cautati un loc de munca și îți iei un loc al tău fără griji.
Sau dacă ai vecini prietenoși și vrea sa va ajute sa trageți curent de la el.
Sau făceți-vă un împrumutat bancar, va luați o chirie sau plătiți lumina. Ai grija de tine.

| Maikol a răspuns:

Sincer nu pre am inteles situatia.