| Eu_8005 a întrebat:

Cine a fost in Grecia imi puteti spune ce impresii a-ti avut? detalii va rog tongue P. S. scuze.pentru categoria aleasa dar e cea mai solicitata

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ma faci sa-mi aduc aminte de cum m-am simtit cand am pus piciorul prima oara in Grecia...
Ma uimea albul cladirilor,ma dureau ochii de la el,era prea multa curatenie,masinile alergau prea repede,autostrada era enorma,deodata langa drum s-a vazut si marea, teribil de albastra si incremenita, nu stiam daca vad o carte postala sau e realitate...
Pe urma, la primul restaurant unde am mancat ma miram de enormitatea fripturii mele si de faptul ca salata pentru 4 persoane era adusa intr-o singura farfurie...
Nu intelegeam o boaba de greaca,dar muzica imi placea,nu era loc unde sa te opresti si sa nu auzi muzica greceasca.
O sa te simti bine in Grecia, fie ca vii sa te distrezi, fie ca vii sa te plimbi.
Eu ma simt bine in tara asta de 17 ani.
O vacanta superba!

| diana_3432 a răspuns:

Am fost de multe ori pentru ca bunicul meu e grek si mergem mereu cu parintii la rude
e super o sa te distrezi! muzica sigur o sa.ti placa
sper sa te ssimti bine, vacanta placuta!