| Caribesucieftin a întrebat:

Buna comunitate astazi in timp ce faceam dragoste cu iubita mea mi-am scos penisul si am observat o substanta alba branzoasa abundenta ea a spus ca-i prima oara si pentru mine la fel. este prima zi dupa ovulatie si nu stim ce se intampla. Ma ajutati si pe mine?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate fi vorba de candidoza, o ciuperca ce apare in urma unui tratament cu antibiotice pe un fond scazut de imunitate al organismului.
Se transmite prin contact sexual si ambii parteneri trebuie sa faca tratament.
Cereti ajutor specializat, o vizita la medic va da toate informatiile necesare, atat un diagnostic corect, cat si un tratament adecvat.

| mgtow a răspuns:

Secretia "branzoasa" se numeste smegma sau "branza" (popular) si este data de glandele situate la nivelul glandului si din santul balanopreputial. Nu este o boala si se poate trata cu apa calda, fara sapun, aplicata in fiecare dimineata, pana se indeparteaza toata "branza" si se sterge cu un prosop curat. La baia generala se poate spala zona si cu sapun. Succes!

Te-ai spalat inainte de actul sexual? De la ea nu are cum sa fie.

| Caribesucieftin explică (pentru mgtow):

Prietene, mersi de raspuns dar am uitat sa specific faptul ca era DIN INAUNTRUL VAGINULUI EI. nu de la mine

| DomnulSarma a răspuns:

Trebuie doar sa te clatesti cu apa calda inainte de amor happy

| Alcyon a răspuns:

Te sfatuiesc sa te speli bine, inainte de contactul sexual. De la igiena precara, se pot face infectii.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
E secretia vaginala de la ea. Ramane in vagin, pentru ca nu e indicat sa bagi degetele in vagin pentru a te spala.
Nu are microbi, si e normala pentru a tine vaginul umed!

| Caribesucieftin explică (pentru SefaTa97):

Inteleg ce vrei sa spui dar problema a fost ca a fost cam abundent, sa ma ingrijorez de ceva?