| întrebNUMAIprostii a întrebat:

Bună comunitate TPU!
Vreau să știu și eu care sunt șansele ca o femeie să rămână gravidă după dezvirginare, țin să menționez că bărbatul nu a finalizat...
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Dacă bărbatul nu a ejaculat atunci șansele sunt foarte mici. În plus, din cauza sângerării după dezvirginare șansele de apariție ale unei sarcini se reduc la 0 aș putea spune. Nu ai de ce să îți faci probleme.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Multe fete raman din prima, daca nu au folosit prezervativ, pentru ca in lichidul preejaculator raman destui omuleti care o pot face mamica!
Dar de ce atata LIPSA DE RESPECT SI CONSTIINTA, NU POT SA INTELEG?!
Daca e respectata inainte, cum o sa mai fie dupa?!
Si ele, cum de accepta asa de usor si iresponsabil sa isi pericliteze sanatatea aparatului reproducator?!

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) In cazul in care sperma NU ajunge in vagin si mai ales in una din cele 4-5 zile din PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual,
2.) In cazul in care actul sexual (de dezvirginare) este intretinut in afara PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual,
Atat teoretic cat si practic in proportie de peste 98-99% devine IMPOSIBIL ca femeia sa ramana insarcinata (gravida).

| Emilian65 a răspuns:

Daca baiatul nu a ejaculat nu este posibil sa apara o sarcina.

| Andreeush a răspuns:

Sunt șanse mici să fie vorba de o sarcină.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Sunt sanse.
Daca nu s-au protejat, ar putea ramane din lichidul preejaculator, daca el s-a masturbat inainte, spermatozoizii eliminandu-se odata cu lichidul.