| BulAa a întrebat:

conteaza pentru fete marimea penisului? Daca nu, ati putea sa imi dati sfaturi pentru cum sa satisfac o partenera in pat?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Preludiul este foarte important! Daca stii ca o mangai, sa ii faci masaj, sa o saruti, etc, pana se excita si lubrifiaza vaginal, ai sanse mari sa fie bine! Trebui sa o si intrebi daca si cum ii place ceea ce ii faci, si sa mai intrebi si ce altceva ar dori sa ii faci!
De exemplu, daca nu o intrebi, ar fi cel putin frustrant pentru ea, sa o saruti mult, pe ici pe colo, dar sa nu o intrebi daca te lasa sa o gusti acolo jos! Daca e prea mica si neexperimentata, s-ar putea sa refuze, de rusine, dar daca o saruti pe coapse, treptat, te poti apropia si incepi, si va incepe sa ii placa.
Dar si ambientul e foarte important, poti folosi si lumanari parfumate, sa fi curat/spalat pe maini si cu manichiura impecabila, cu unghiile scurt taiate si pilite, ca sa nu o zgarii, sa fi si spalat pe dinti si proaspat imbaiat!
O muzica instrumentala lenta, in surdina, o floare pentru ea si o prajitura sau ciocolata de calitate ar fi binevenite!
De asemenea, daca e prima oara, stressul e cam mare, si v-ar ajuta, mai ales pe ea, un pahar de vin rosu sau sampanie, care detensioneaza si relaxeaza!
Nu te grabi, fi tandru si sarut-o mult, incet, pe gat, spate, cobori apoi usor spre sa-i, pe care ii saruti intai roata, pe unul, iar pe celaalt il mangai finut, si apoi invers, iar apoi o intrebi si cobori spre clitoris, lent, unde tot asa, roata, incet, te apropii si saruti, si apoi te joci cu el si il sugi foarte usor, il lasi si saruti iar roata si revii, si ai sa vezi ca ii va place! Apoi, daca e destul de excitata si lubrifiata ar trebui sa te invite inauntru, daca nu e prea mica si nu stie! Trebuie sa ai pregatit prezervativul si sa ti-l pui! Poti verifica cu degetul, finut, daca e destul de umeda inauntru, si o intrebi daca te vrea inauntru, caci s-ar putea ei sa nu ii fie clar. Daca nu vrea, eventual, ii poti spune ca esti foarte excitat si ii poti propune sa te termine manual, altfel te vor durea testiculele! Daca accepta, intri usor, treptat, iesi si iar intri, la fel, pana intri tot si apoi incet, fiind atent la reactiile ei, dar si sarutand-o si intreband-o daca e bine si ii place, continui, tinand cont de ceea ce iti spune! Sa nu te miri daca vei termina foarte repede! Iesi, o saruti, o mangai, ii spui ca a fost fain si ca trebuie sa mergi pana la baie, unde il scoti si te speli, si te intorci la ea!
Daca continuati, vei pune alt prezervativ!
Degeaba esti dotat, daca nu esti tandru si nu stii sa te porti cu ea!
Success!
https://www.youtube.com/watch?v=VRiKijXQ9So

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate fi adusa in culmea placerii si a satisfactiei si probabil chiar si producerea orgasmului de fiecare data doar prin petting sau jocuri sexuale fara a intretine sex efectiv cu penetrare vaginala. Dimensiunea reala a vaginului ca adancime este de 8-10 cm in medie, iar in privinta largimii trebuie avut in vedere ca are o foarte mare capacitate de a se dilata la nevoie extrem de mult. In concluzie vaginul se va plia aproape pe orice penis indiferent de grosimea acestuia iar ca lungime nu se prea pune problema deoarece tot ce depaseste 12-13 cm nu va participa la sex fiindca va ramane......pe dinafara. laughing Sanatate!

| neutrino a răspuns:

1. Cine spune ca nu conteaza, spune prostii.
2. Daca stii sa-ti folosesti penisul la adevarata lui valoare functionala( presupunem ca exista asa ceva), atunci si partenera va fi multumita.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa mergi foarte mult pe instinct si pe reactia partenerei. In functie de felul in care reactioneaza vei intelege daca ceva ii place sau ii displace.
Treaba cu marimea e subiectiva. In general, se spune ca ar conta.

| RoxanaGhost a răspuns:

Depinde de la fata la fata...
Ca sa o satisfaci trebuie in primul rand sa fii tu insuti si sa ai incredere in tinewinking
Daca partenera te place cu adevarat, nu va conta metodawinking
Si in al doilea rand trebuie sa existe comunicare intre voi. Vorbiti deschis. happy +inspirate din filmele pentru adulti.