| AndreeLili24 a întrebat:

Buna.Credeti ca un baiat poate iubi o fata si fara sa se simta atras de ea?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred asa ceva, pentru ca atunci cand iubesti sincer si adevarat, esti complet atras de fiinta iubita.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, am patit-o. Era un fel de obsesie, traiam in nastalgia unor intalniri foarte dragute petrecute cu ea, desi persoana era praf la toate capitolele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce itelegi tu prin iubire. Daca vorbesti de iubirea de cuplu, nu! Aceasta iubire implica o atractie emotionala.
Totusi un baiat poate iubii o fata fara se fie atras sexula de ea, cel putin temporar. Atractia emotionala poate fi atat de puternica incat sa inhibe/copleseasca atractia sexuala.

| ramx123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atractia fizica poate sa lipseasca in iubirea de cuplu?

| anonimuIl a răspuns (pentru ramx123):

Sunt mulți așa și căsătoriți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ramx123):

Da, normal. Fizicul nu conteaza atat de mult pe cat crede lumea,
atata timp cat nu esti la extreme, si chiar si atunci... In unele cazuri poate avea un impact pe viitor.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru ramx123):

Nu, atractia fizica este esentiala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,se numește,, dragoste platonică".