| GabyNt a întrebat:

Bună,

Cum ajunge o fată prostituată ce o determină?

Din țara noastră au ieșit undeva la vreo 30 000 de prostituate românce, țigănci și maghiare (mă refer doar la cele din RO) în România și restul țărilor. Numai pe publi 24 sunt vreo 5 000 de fete/ femei gata oricând ca pentru 100 de lei să o sugă. La un calcul am ajuns la concluzia că în România una din 300 de fete ajunge prostituată.
Pe publi 24 sunt fete normale care pot munci totuși ele aleg să o facă zilnic cu vreo 5-6 bărbați.
Nu cred că vreo fata dintr-o familie normală ajunge așa ceva.
Principalii vinovați sunt bărbații / băieții clienți care plătesc mai ales cei care merg de VOIE mai sunt cei care merg de nevoie.
Mie mi se pare îngrozitor ca o fată să ajungă așa ceva.
Vă invit la o discuție despre prostituate, trafic de minori, proxeneții, țigani, centre de plasament (de unde provin mai toate), publi 24, bărbați clienți, DIICOT.

Răspuns Câştigător
| ForeverAlone97 a răspuns:

De fapt, unele fete practica prostitutia pentru a satisface pe cei defavorizati genetic. Daca nu existau, o mare parte din baietii urati mureau virgini( nu exagerez deloc). Asa ca nu le condamn.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vor sa munceasca sau sant prinse de proxeneti. Cand vezi din alea pe strada cu pantaloni mulati si unghii mari, machiaj sansele sant mari sa fie panarama.

| seth2016 a răspuns:

Prostitutia si traficul de persoane sunt doua chestii diferite. Prostitutia e cea mai veche meserie si motivatiile sunt multiple, saracia e doar una din ele.

Nu inteleg ce cauta romii aici. De ce nu ai inclus si hamsterii sau camilele? Ar trebui sa-ti revizuiesti prejudecatile...

Centrele de plasament sunt o problema aparte. Pana acum nu am auzit sa izbucneasca vreun scandal sau se se ia masuri in ce priveste abuzurile sexuale si/sau prostitutia. La un moment dat o sa explodeze. Si o sa fie nevoie de multa presiune sociala ca sa se schimbe ceva. Pana atunci responsabilii se fac ca ploua. Centrele de plasament s-au schimbat, dar multe probleme au ramas.

Se fac ca ploua si unii politicieni. Daca ai urmarit stirile de azi cu declaratia ambasadorului american intelegi ce spun.
Pe de alta parte, lupta impotriva traficului de persoane e complicata si primejdioasa. Recuperarea victimelor e dificila. Pe langa vointa politica si legi e nevoie de preventie, profesionisti si resurse.

Intr-o tara in care violenta domestica, violenta in general, discriminarea etc. sunt la ordinea zilei nu se vor schimba multe prea repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracia, asta le determina sa se prostitueze. O fata normala la cap nu ar face asta de placere, deci clar cele care se prostitueaza provin din familii sarace, si saracia le impinge sa faca orice pentru bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că majoritatea provin din familii dezorganizate şi uneori chiar părinţii le determină să se prostitueze ca să aducă bani acasă, acei părinţii find ori alcoolici ori ignoranţi, fără educaţie şi perspective.
Eu cunosc pe cineva la mine în oraş, o tipă care acum are 40 de ani şi are şi copil, dar care maică-sa a obligat-o să se prostitueze încă din adolescenţă.
A trimis-o şi în străinătate de una singură iar când a ajuns în ţară fără bani şi suferind de o boală venerică, a înjurat-o şi a zis că dacă se ducea ea, venea cu bani. Mama ăsteia care are acum 40 de ani, fiind şi ea la rândul ei tot prostituată.
Tipa asta devenise dependentă de sex dar nu-i plăcea viaţa pe care o avea şi nici familia din care provenea, ci dorea să scape de acolo, şi până la urmă a reuşit.

| Bruno92 a răspuns:

Sexul mecanic facut cu "nevoiasi " le aduc beneficii financiare da si probleme de sanatate grave, asta pe langa bolile BTS

| Miuletz a răspuns:

Singurul lucru cu care sunt de acord sunt stripperi, e un fel de dans (mai erotic) si tot te respecti intr-o anumita masura, nu recomand dar nu consider sa fie un lucru oribil.
E simplu, prostitutia rezulta din 2 lucruri: saracie si naivitate, care merg mana in mana. Esti sarac, copilul tau nu primeste educatie ca nu ai primit nici tu, e mai naiv de fel, crede tot ce aude si dupa o prinde un peste. Multe o fac de bunavoie pentru bani, dar cred ca majoritatea sunt puse de barbati sa faca asa ceva. Cred ca mai e si putin sexism la mijloc, ca femeia nu prea e lasata sa munceasca, sa studieze (mai ales in zonele rurale), si ca sa faca si ea un ban alege calea asta.