| Absent a întrebat:

Cum as putea sa ies din tara singura? NU SUNT IN ROMANIA! Si plec cu avionul in Italia, sunt minora, de ce acte am nevoie? ( am 15 ani ) trebuie sa platesc vreo taxa? Multumesc anticipat! :* [FUNDA] Scuze de categorie, e cea mai citita.

Răspuns Câştigător
| koshmarul a răspuns:

Daca nu esti in Ro estiin R. M, trebuie paritzii tai sa faca fiecare cite o prokura pe o persoana matura, care sa te ea sub raspuundere, altfel legal nu cred ca poti, desi am un prieten care a venit cu 50 de eu ro a platita ca condukatorul autokarului din Ro si a venit fara nicio problema, asta e mess-ul meu daca te mai pot ajuta cu vreo ceva p_pekea@yahoo.it

4 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Esti minora deci nu ai cum

| Absent explică:

Multumesc,dar am intrebat la o agentie si pot pleca cu buletinu pasaportu, procura si bilet, e totul ok!

| DannyCaponne a răspuns:

Imposible my lady laughing scuze, asta este... singura solutie ar fi sa te duci cu parintii sa iti faca unul laughing, atunci vei putea. cu permisiunea lor, acte, etc stiu aia de la primarie big grin

| bluemoony a răspuns:

Mey si eu sunt in aceeasi situatie...m am interesat la notariat si acum nu mai ai cum sa pleci...inainteputeai sa ai ca insotitor de zbor o stewardesa, dar acum nu mai ai voie. Poate doar sa pleci cu o alta persoana majora si sa isi dea parintii acordul printr-un act.