| Anonimu2011 a întrebat:

Cum as putea sa ii arat la o fata cat de mult o plac. Nu am mai avut prietena pana acum si nu stiu cum sa recurg. Am 14 ani.

Deoarece ea s-a desparit de prietenul ei de cateva luni si ii singura, m-am gandit sa incerc sa ma combin la ea de Craciun.

Cum credeti ca ar trebui sa recurg? O cunosc de 9 ani pe acea fata, si ea la fel happy. Mi-a fost teama sa ii cer pana acum prietenia "Daca ma refuza, daca se supara pe mine, daca... daca... "

Cum credeti ca trebuie sa procedez.

Cel mai bun raspuns primeste Funda.

Multumesc ca ai citit pana aici happy

@am refacut aceasta intrebare deoarece vreau sa vad mai multe raspunsuri

3 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Pff daca daca si daca... Aci ai pierdut tot. O sa stai si in viata ta asa? Nu te gandi la daca ca numa rau e. Cum esti si ce ar fi fost atunci daca... Asa nu o sa rezolvi nicio data la ea absolut nimic. du-te acolo vorbeste cu el spune ce simti, nu ocoli ce trebuie facut ca nu o sa vrea nicio fata sa dea seama singur de treaba asta tot vor sa spuna in fata lor ca baiatul respectiv il iubeste. Deci du-te acolo si vorbeste cu ea.

| St3fY_3193 a răspuns:

Poi aici esti pe teriotiul meu stiu ce as vrea eu de la un baiatlove struck.pai sa inteleg ca ea nu stie ca o place, cam greu cu asta dar incercam. Daaca vrei sa te combini cu ea de craciun e bine sa ii iei si un cadou de Craciun ceva simbolic, ceva de Craciun,ceva ce ii place ei asta vezi si tu,sa fi mereu langa ea atunci cand are nevoie de un prieten, sa o binedipui cand e suparata, sa o inviti in orasi ca animci sau daca nu ai curaj sa iesi dar tu cu ea mai chemi cativa prieteni, inerci sa il lasi de inteles ca ti la ea si ca iti palsa de ea daca nu ai curajul sa ii spui asta in fata sau daca iti faci curaj poti sa o inviti in orasi si sa gasesti cel mai romantic si mai potrivit moment sa ii spui ce o placi foarte mul si ca vrei sa fi cu ea.deci cred ca te`ai cam prins sper sa te fi ajutat si daca vrei sa te mai ajut cu ceva trimiti un mesaj si mai vorbim si sa imi trimiti un mesaj sa stiu si eu cum au mers lucrurile daca te-am ajutat sau daca te-a ajuat altcineva Succes si astept mesajul:d

| ewygirl a răspuns:

Poti sa ii atragi atentia cu mici atentii : ii deschizi usa de la scoala,o ajuti la carat de carti/ghiozdan...ii iei cate-o floricica, ciocolata, etc; o inviti in parc.