| Marbella188 a întrebat:

Cum e posibil ca in data de 2 noiembrie trebuia sa fie data ovulatiei dar n-am avut niciun simptom, ci in 5 noiembrie am avut acel mucus? Eu am crezut ca a venit mai tarziu ovulaţia ceea ce insemna ca mi-ar fi inceput menstruatia la 32 de zile. Si ea mi-a venit normal, la 29 de zile. Fara intarzieri. Cum? Eu doar in 5 am avut acel mucus.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu întotdeauna ovulația se produce! Poți merge la medicul ginecolog in prima zi de menstruație și îți va spune clar dacă vei ovula ori nu. Bineînțeles dacă îți pui astfel de întrebări înseamnă că îți dorești să devii mamă, căci astfel ar fi neimportanta daca nu ești la stadiul de a deveni părinte.

| Marbella188 explică (pentru MihaelaDart):

Nu, ma feresc de asta, tocmai de asta intreb. happy