| oanazuzi a întrebat:

Buna cum este sa fii indragostit? dati-mi cat mai multe detalii
primul venit primul servit(funda)

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

RAU daca persoana iubita tio trage foarte rau chiarlaughing
te gandeti doar la acea persoana nu ai pofta de mancare (Fluturi in stomac) esti innebunit dupa acea persoana daca vezi persoana respectiva cu altcineva iti pare RAU RAU si te doare rau si pe tipul/tipa cu care este iti vine sa ii rupi gatu!
Parca ai sta cu el/ea pentru tot deauna ai o stare de euforie mare pe scurt,fericire MAXIMA de ex daca este o treaba care nu-ti place in general,acum cand esti indragostit fiind fericit faci orice, si daca nu stai cu persoana iubita te simti nasol, si daca sunteti despartiti parca timpul trece in slow motion si cand esti cu acea persoana este ca in paradis!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine la inceput dar daca aflii ca partenerul pe care il iubesti te inseala sau nu te iubeste suferi. Asa am patit eu am aflat ca m-a inselat prietena si am ajuns sa imi pierd increderea in toate fetele.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O sa simti pe pielea ta.''Simptomele '' nu sunt mereu aceleasi.

| Just1dream a răspuns:

Sa fi indragostit e unul dintre cele mai frumoase sentimente, mai ales cand iubirea este reciproca.
simptomele acestei "boli" sunt: dorinta de a petece cat mai mult timp cu persoana respectiva, de a afla cat mai multe lucruri despre ea, de a nu face o impresie proasta in fata ei. ai emotii si fluturasi in stomac atunci cand vrei sa ii vorbesti, iti e destul de greu sa nu te gandesti la ea, ti se pare o mare realizare atunci cand ai facut o impresie buna, uneori nu iti poti lua privirea de la ea, iar in mintea tea se infiripa gandul ca ai avea atatea sa ii spui daca ar avea placerea sa te asculte.
sfatul meu este sa ai totusi grija de cine te indragostesti pentru ca e adevarata zicala cum ca "dragostea e oarba", iar uneori a iubi poate fi o greseala

| Bloodlines a răspuns:

Tu nu esti indragostita de nimeni? straight face
Dragostea e cel mai frumos sentimentlove struck. Tu nu simti asa numitii "fluturasi" in burta cand treci pe langa persoana iubita? day dreaming
Sunt multe de spus...

| OHmyGosh a răspuns:

Este un sentiment forte placut.Tot timpul de gandesti la el/ea si vrei sa fi cat mai aproape de persoana aceea.
Cand il vezi simti cum inima iti bate tare.
Cel mai tare e cand te sarutilove strucksi cand te imbratisezi.

| Lυα a răspuns:

Paiii`... day dreaming

este frumos. laughing ai multi fluturasii in stomac cand il/o veziii. blushing si te gandesti numai la el/eabatting eyelashes... o sa aflii si tu cat de curand. puppy dog eyes.

funda? love struck