| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa nu ma mai masturbez? Cum scap de acest obicei?

Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Evita tot ceea ce are continut explicit sexaul (reviste, filmulete pe net, filme erotice pe la tv), iar cand esti foarte excitat si simti ca nu mai rezisti, iesi si ia o gura de aer. Sper sa iti fie de foloshappy(Si colac peste pupaza, gandeste-te ca e si un pacat enorm...)winking Dai fundita?batting eyelashes

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De aceste obiceiuri cu masturbare daca ai inceput nu poti sa pui capac asa sunt si cei care sunt alcoolici fumatori chesti de genu... dupa o saptamana cel mult daca rezisti incepi iar eu asa am patit dupa o saptamana n-am mai rezistat

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport și o consiliere psihologică te va ajuta mult să te cunoști pe tine.
Pa, pa.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Gasindu-ti pe cineva cu care sa faci sex. Dar de ce sa scapi de obiceiul asta? Te apuca pe unde nu trebuie?

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca te gandesti bine, nici nu este chiar asa de rau! Este o operatiune curata, satsfacatoare, la inde"mana" oricand, te descarca de tensiunile sexuale acumulate si te fereste sa cauti la iuteala si nimereala o partenera de sex! Iti garantez ca toti barbatii practica acest lucru, mai des sau mai rar!

| Ene_Gabi_1969 a răspuns (pentru Elianna):

Http://xhamster.com/user/gabicuhandicapfizic
eu ma simt super ca ma masturbez si ii multumesc bunului dumnezu ca am placeri suberbe

| Narfundo a răspuns:

Ce sa iti zic ma...cand simti ca trebuie dati o palma tare sa simti durere si iesi afara poate iti gasesti o prietena.Asculta la mine iulian, numai adevarata dragoste iti scoate prostiile din cap.Numai aia te ajuta sa treci peste orice. Dar aia te poate aduce tot in stadiu in care esti. Fi puternichappyUrmeazati visul.tongue

| Sara a răspuns:

Sa ai o partenera stabila, care te satisface si sa iti ocupi timpul cu lucruri benefice si sa nu mai fii,, ispitit'' de pornografii!

| Emma a răspuns:

Gaseste`ti o alta ocupatiehappy
Iesi in oras.stai pe mess... ocupa`te cu alte lucruri!

| Dan a răspuns:

Poti sa faci asa, faci o baie in apa rece si apoi iti trece ( imi racesc temperamentul sexual), incearca sa vezi!

| ServanaAtoni a răspuns:

Stiu ca nu e bine din punct de vedere religios, insa in felul asta iti cunosti corpul...
cati ani ai?

| andrei a răspuns:

Cu cocolino trece
viagra o face tare?
cocolino o face mica si pufaosa

| CosteaVlad a răspuns:

Poi da este foarte simplu. Nu mai execuţi "operaţiunea" şi cu asta basta. Propune-ţi să nu mai pui mâna pe "ea" nici măcar când mergi la pipi, şi o să te dezveţi cu timpul de acest minunat obicei. Acuma de viagra şi de afrodisiac am auzit, dar de pastile cu efect invers încă nu. Îţi trebuie un pic de voinţă, nu cred eu că nu ai atâta... ce naiba, ce bărbat eşti tu?! laughing
Ce pot să mai zic, multă baftă!
(Dacă se uită cineva în profilu meu şi vede la ce întrebări am ajuns să răspund cred că-şi face cruce.hee hee )

| Axel_9404 a răspuns:

Te legi de mainitongue glmtongue pai eviti orice cu continut sexualtongue si iti va trecetongue baftatongue

| Monique_3125 a răspuns:

Buna! Nu te mai gandi la asta, la chestia ca"mă, azi iar trebuie`sa m masturbez"; gaseste`ti ale activitati, iesi pe afara, cu prietenii si incearca sa uiti de astahappy

| DarkGirl a răspuns:

Nu e nici o problema ca te masturbezi, f multi o fac, totul e in psihicul tau, daca vrei sa nu mai faci asta te poti ajuta doar singur

| Nik a răspuns:

Evita tot ceea ce are continut explicit sexaul(reviste, filmulete pe net, filme erotice pe la tv)iar cand esti foarte excitat si simti ca nu mai rezisti iesi si ia o gura de aer. Sper sa iti fie de folos(si colac peste pupaza, gandeste-te ca e si un pacat enorm...) dai fundita?

| Nik a răspuns:

De aceste obiceiuri cu masturbare daca ai inceput nu poti sa pui capac asa sant si cei care sant alcoolici fumatori chesti de genu... dupa o saptamana cel mult daca rezisti incepi iar eu asa am patit dupa o saptamana nam mai rezistat

| Nik a răspuns:

Evita tot ceea ce are continut explicit sexaul(reviste, filmulete pe net, filme erotice pe la tv)iar cand esti foarte excitat si simti ca nu mai rezisti iesi si ia o gura de aer. Sper sa iti fie de folos(si colac peste pupaza, gandeste-te ca e si un pacat enorm...) dai fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.cred ca e un lucru oarecum firesc pe care toti barbati il practica

| Buzzin a răspuns:

Da-ti cu ardei iute pe mana si o sa vezi ca functioneaza laughing

| mirel805best a răspuns:

Pai in primul rand vrebuie sa nu mai vizionezi nimic ce duce la sex, si un al doilea rand cand iti vine sa te masturbezi te duci pana afara si ei o gura se aer...Bafta

| benisim a răspuns:

Pai daca e vorba de un sex masculin iti spun eu ce sa faci.Cand simti nevoia de a te masturba inseamna ca testosteronul iti cere asta...dar pentru a te putea abtine mai bine te pui sa muncesti ceva fizic sau sa faci vreun sport de exemplu sa tragi de fiare... deoarece in timpul antrenarii muschilor testosteronul se reorienteaza spre muschi si intra in actiune cu tonusul muscular. astfel se elimina treptat dorinta de a te masturba si partea buna este ca poti sa ramai si cu ceva muschi de calitate.si eu asa am reusit sa renunt folosind asta + cateva rugaciuni sincere bafta