| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca un baiat ma place cu adevarat sau daca numa se joaca cu mn? Suntem colegi de clasa din cl a 8. a. (acuma sunt in cl a 10.a). Pana acuma vreo 3 sap nu ne prea vorbeam numa ceau si cam atat. Dar nu stiu ce sa intamplat si am inceput sa ne intelegem din ce in ce mai bine. Ma ia mereu in brate, ma pupa pe obraz si odata ma pupat si pe gura dar fara sa vreau eu. Ma tot intreaba dc vreau sa fiu cu el si nu stiu ce sa ii zic. Il simpatizez dar nu stiu daca si el ma place sau doar se joaca cu mine. Cum face un baiat care te place si cum face un baiat care doar se joaca cu tn?

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Accepta sa fii cu el si vezi cum se comporta dupa

| AlinaCrp a răspuns:

Buna! Vreau sa iti spune ca un baiat te place cand atunci cand este atent la tot ce faci, daca pana acum nu te baga in seama si acum te baga si asta ar fi un semn ca te place. Dar iti dau un sfat daca vrei sa stii cu adevarat daca te place sau se joaca cu tine, incepe o relatie cu el dar nu da tot pentru el, nu ii oferi totul pe tava si nu ii arata de la inceput cat de mult il placi sau tii la el. Lasa-l pe el sa faca primul pas ca sa spun asa

| Ovdiu16 a răspuns (pentru AlinaCrp):

Tu nu iti mai da cu parerea daca nu stii sa vorbesti.