| anonim_4396 a întrebat:

Cum mă pot răzbuna pe un băiat care la început dădea toate semnele că mă place (se agita când era în fața mea, mă îmbrățişa, mă pupa, punea tot felul de întrebări fără logică, zâmbea continuu, avea mereu grijă de mine, îmi vorbea dulce) şi astfel m-am îndrăgostit şi eu, şi mai apoi a plecat deoarece a apărut altă fată în viața lui, pe care acum cică o iubeşte. Am avut câteva zile bune în care am plâns, mi-a şi promis că n-o să mă lase pentru nimeni laughing Ce minciuni. Chiar acum 2 zile a trecut pe lângă mine când era cu 'iubita lui' şi s-a prefăcut că nu mă cunoaşte. Deci, cum pot să mă răzbun? Sau, cum îl pot face să se îndrăgostească de mine ca să pot face la fel? Ce sfaturi îmi dați? Şi ce părere aveți despre situație?

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Vezi-ti de viata ta, razbunarea e arma prostului. Poate iti intelegeam frustrarea daca aveati ani de zile impreuna, casa si purcel insa nu e cazul.
Cred ca o sa-ti produci doar suferinta astfel, fa in asa fel incat sa-ti fie bine, iar asta o poti folosi ca lectie de viata, barbatii spun multe!

| copilaroasa2k17 a răspuns:

Pai poate e o cauza pierduta. Poate nu te mai pace. Dar e un singur mod in care poti afla asta. Fa-l gelos. Daca te va surprinde langa un alt baiat (ca te distrezi, razi etc) si el va avea o reactie nu tocmai buna (adica va cauta sa plece din acea incapere sau sa intre imediat intr-o stare de nervozitate) e clar ca inca mai simte ceva pentru tine.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cred cu tarie in sloganul "living well is the best revenge" / "sa iti fie bine este cea mai buna razbunare". Din pacate, nu este atat de usor sa ajungi la o stare de bine, precum ii era lui Seinfeld, cand a aflat ca este parasit: "Mi-a facut placere sa ma intalnesc cu tine o vreme si mult noroc in continuare!". Este un adevarat mambo jambo psihologic si merita sa intrebi un psiholog cum poti sa ajungi acolo, la acea stare de detasare. Foloseste si linkul urmator pentru accesa un forum profesional de consiliere psihologica, pentru mai multe opinii avizate. Sunt sigur ca vei primi raspunsuri interesante.

http://psihoterapie.freeforums.org/index.php