| Evv66 a întrebat:

Buna. Cum pot sa trec peste faptul ca prietenul meu m-a inselat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa treci peste ci doar sa-i dai un sut in dos si sa mergi mai departe, cautandu-ti altul!
Asa ceva nu se iarta si nu se accepta, fiindca omul nu se schimba niciodata si daca a facut asta acum, inseamna ca nu te iubeste si nici nu te respecta.

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Cu motivație.
Să fi suficient de motivată încât să iei o decizie bună.

| darrio2007 a răspuns:

Cu buldozerul.

| ania a răspuns:

Il ierti de dragul Mantuitorului Hristos care me iarta si El pe noi cand ii cerem desi nu meritam te rogi lui Dumnezeu pentru viitorul tau sot si mergi la o biserica unde sunt tineri care au ca valoare importanta fidelitarea in relatia de casatorie.Sentimentele variaza constant au parte de fidelitate doar relatiile bazate pe convingerea amandurora ca fidelitatea e o valoare importanta inaintea luu Dumnezeu, nenegociabila.

| Evv66 explică (pentru ania):

rolling on the floor)))))) a fost buna asta.

| RAY a răspuns:

Noaptea golani nu fac nannani scot perzevativele si iti inseala iubitele.

| SilentRain a răspuns:

Ia mașină și da peste el

| Invictusman a răspuns:

Dacă a făcut-o odată o va face și a doua oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa uiti odata cu trecerea timpului

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Intrebarea e daca vrei sa treci si daca ti se pare un lucru de iertat. Daca da, atunci gandeste-te care sunt motivele pentru care il ierti (de exemplu ca il iubesti sau ca te iubeste sau ca aveti un plan de viitor etc.). Focuseaza-te pe motivele care sunt mai importante in vizinea ta decat faptul ca el te-a inselat.

| SociopatuI a răspuns:

Simplu, cauti altul.

| SoareDaniel a răspuns:

Stii cum suna intrebarea ta cum a avut tupeu sa ma insele asta ca eu-s fata bla bla bla laughing) treci peste asa-i ca doare nu

| Iunicu a răspuns:

Mecanismul de funcționare al băieților nu este precum al fetelor.
Ei sunt niște oportuniști prin genetica lor. Dacă te-a înșelat nu înseamnă că nu te iubește.
De fapt nu au nevoie de nici un sentiment pentru a face sex. Pur și simplu se trezesc la un moment dat cu mingea la picior și trag la poartă.
Diferența dintre ei este că unii sunt prinși iar alții nu.