| Tridentify66 a întrebat:

Buna. Cum pot trece peste o despartire? Iubitul meu m-a inselat si plus ca au fost si alte probleme. Si am o mica depresie si nu prea stiu cum pot scapa de ea mai usor.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iesind afara din casa si avand intalniri si activitati cu prietene, rude, oricine, numai sa nu stai singura in casa si sa plangi.

| Mopmop a răspuns:

Cauta alta relatie. Iti ocupi timpul cunoscand alta persoana. Nu fa greseala sa cauti asemanari cu fostul! Doar fii deschisa la ce poti descoperi.
Multa bafta iti doresc!

| Dintrebare a răspuns:

Buna! Este normal sa fii trista in perioada asta. Tristetea face si ea parte din procesul de vindecare. Asa ca incearca sa accepti ca suferinta asta este doar o treapta in procesul de-a trece peste despartire. Daca iti vine sa plangi, fa-o. Eventual cand devii foarte trista poti sa iti scrii gandurile pe hartie, o sa ajute sa te descarci. O sa dureze o perioada si apoi o sa fie bine. Ce ai mai putea face ar fi sa te gandesti la partea buna. De exemplu ca ai scapat de o relatie toxica si de un om care nu iti era loial. Acum o sa fii libera si ai sanse sa dai peste un baiat potrivit pentru tine, care sa te respecte. Acum ca esti singura te poti focusa mai mult pe tine si poti profita de timpul asta facand lucruri care iti plac. Intalneste-te cu prietenele tale, du-te la plimbare in natura, eventual fa un abonament la sport pentru o luna de zile. Ce ai mai putea face ar fi sa cauti sa citesti cat mai multe lucruri despre sentimentele pe care le ai. Gasesti pe google articole despre orice te intereseaza. Si nu in ultimul rand, gandeste-te ca viata e formata din etape mai bune si etape mai rele si ca fiecare experienta pe care o traim este o lectie care in timp ne ajuta sa fim mai puternici

| SoboSlobo a răspuns:

Poti trece peste cu masina!