| laviniabeluska11 a întrebat:

Cum se poate restabili încrederea intr-o relație? Eu și fostul ne-am despărțit acum câteva luni după 3 ani și nu am reușit nici eu, nici el să ne facem pe altcineva : Eu am început ceva, dar nu ma simteam ok cu respectivul, ma gândeam la fostul. Imi e dor de el tot timpul. Am suferit foarte mult amândoi și nu ma suportam sa stam unul cu altul din cauza certurilor. Eu m-am sensibilizat foarte tare și plângeam din orice. Imi doresc o relație cu el si sa fim fericiți. El imi spune ca vrea același lucru dar nu știe dacă putem. Nu a fost vorba de înșelat între noi doi. Nu imi dau seama ce a intervenit, ba sora lui, ba ai mei, ba lipsa banilor uneori. Și tot așa. Acum avem neliniști amândoi dacă ne contrazicem cu ceva ca sa nu ne certam așa puternic cum o făceam. Cum se poate reconstrui încrederea in astfel de situație? Va rog sa răspundă cineva care a trecut prin asta.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Plecati departe de probleme si vedeti voi

| Adry05 a răspuns:

Abia ai scăpat din situația aia toxică și deja vrei iar să te întorci? nah treaba ta, tu-ți amărăști singură viața.

| Sofer a răspuns:

Mutațiva singuri.

| Alexandrionelu a răspuns:

Relatia reinodata e ca și o farfurie sparta și lipită. Nu va mai fi niciodată la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| elaventurero a răspuns:

Mai,am trecut prin asta. Ne-am reimpacat, apoi ne-am despărțit din nou după 8 luni. Prima relație tot de 3ani.
Deci. Înțelege ce vrei happy