| nicol20 a întrebat:

Buna cum v-am spus zilele trecute fostul meu prieten a venit in tara din strainatate si m-a cauatat sa ne impacam ne-am despartit in urma cu un an mentionez ca nu stam in acelasi oras el este din dambovita eu maramures pana la urma eu am hotarat sa ii mai dau o sansa si i-am spus ca vom fi impreuna de proba 2 saptamani el a fost de acord cu aceasta proba iar pe urma urmeaza sa ne vedem daca lucrurile merg bine problema este ca nu stiu sincer ce intenti are.Ma tem ca sa nu mai sufar cum am suferit cand ne-am despartit.Recunosc ca si din vina mea s-a intamplat despartirea noastra adica eu am aflat ca mai vorbeste cu fosta lui prietena pe net si la telefon iar atunci s-a declansat momentul de gelozie furie din partea mea am inceput sa vb cu prieteni lui despre el si sa dau din casa si il stresam cu telefoane si mesaje recunosc ca am gresit mult si imi pare rau.Eu daca as fi fost in locul lui eu nu mai vorbeam cu el sa ma faca de rusine la prieteni.Problema e ca ma cauta o data pe zi eu i-am spus ca nu il caut deloc sa nu il stresez.Va rog dn suflet sa ma ajutati si sa imi dati cat mai multe sfaturi sunt foarte debusolata si nu stiu ce sa fac va multumesc

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

De ce daca ai trecut o data peste despartirea de el, de durerea ce ai simtit-o atunci, de ce mai vrei sa reiei iar totul de la inceput, ca sa ajungi iar de unde ai plecat?
Daca ai inchis o data capitolul "el", pai inchis sa fie. Nu are rost. In tot timpul asta nu l-ai uitat? Oricum ranile ti-au fost cicatrizate odata cu trecerea timpului, de asta nu e bine sa retraiesti iar tot ce a fost cu speranta ca va fi cum era inainte, cand ati fost prima oara impreuna. Nu va mai fii la fel. Deschide bine ochii ca sa nu mai suferi iar.
Bafta in luarea deciziei corecte si fiind cea mai buna pentru tine!

3 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Eu cred ca in maxim 6 luni o sa-ti plangi in pumni. Na, am facut si o rima aci.happy

| Cristyn a răspuns:

Draga mea, ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna...mai bine renunta la el. Vrei sa devi marioneta lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao. j eu am avuth prieten tot asa el in strainatate eu in rom.mai bine renunta l el decat sa ma suferi. n`are rosth el se folosejthe de tine acum...mai ales ca vb si cu fostha prietenaoh go on... spune`i sa nu t mai caute si fatzi un nou prieten.ai grija de tinewinking. succes:*