| 028aleeexandra a întrebat:

Cunosc un baiat de jumatate de an cred si vorbesc cu el,dar foarte rar atunci cand el imi scrie... eu am inceput sa am sentimente pentru el si el ma place, asta a zis la toti prieteni lui care mi-au spus.Dar el imi scrie doar o data sau de doua ori pe luna si doar chestii weird, cum ar fi ca ma vrea, ca vrea sa stau la el in brate si ca arat bine sau ca sunt frumoasa. Niciodata nu pot sa port o conversatie cu el si e sec si de-asta am inceput sa imi pierd interesul fata de el... Puteti sa imi spuneti ce sa fac? De ce e asa?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca are pe altcineva. Iti scrie doar de complezenta, sa nu piarda legatura cu tine. Se pare ca alearga dupa mai multi iepuri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă, sau așa este el, sau așa este el cu tine. Ce să faci cu unul care este ciudat din start? Cauți altul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste cu el in acest sens. Il intrebi ce este cu acest comportament. De ce vorbeste asa, ce este in mintea lui, ca nu vrei sa mai faca asa. Si asta nu doar in 5 minute si atat. Daca intr-o saptamana intelege si primesti acel "feedback" de care ai nevoie si pe care il astepti, atunci totul este bine. Daca nu... atunci nu intelege, asta e.
Uneori trebuie chiar noi sa le spunem oamenilor ce vrem de la ei, sa le dam un impuls, altfel ei nu au idee. Iar dupa ce faci asta, tu ti-ai facut partea. Daca nu, poti sa continui tot ca pana acum si il lasi deoparte.

| OldSoul a răspuns:

Tu incerci sa duci conversatia in zona in care vrei tu?
Sau astepti sa o duca singur?
Ca daca tu nu faci nimic nici pentru a mentine conversatia si nici pentru a o duce conversatia in zona in care vrei tu, e normal ca conversatia va fi ciudata.

| Sofer a răspuns:

Dacă nu vrea nimic. Lasă-l.