| Visatoarea15 a întrebat:

big hug
Baieti,pentru voi conteaza varsta intr-o relatie? Daca da, de ce si daca nu, de ce? Dar ce conteaza?
Fundita!

18 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Da! are o importanta imensa. nu pot umbla cu pustoaice, sau femei care au varsta mamei mele. nu pot. trebuie un balans, zic eu. ce trece de 5 ani, deja ma uit ciudat. nu pot, nu merge, nu e bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, vîrsta si aspectul fizic.

| Cristina45 a răspuns:

Pentru mine nu conteaza varsta, dar acum nici cu tataia de 50 de ani nu mas combina big grin sa fie acolo 4-5 ani maxim big grin

| Azµre a răspuns:

Contează! Eu nu sufăr copii! prin urmare tot ce e mai mic ca mine și mai e și minor, flit direct!

| SunnyDay88 a răspuns:

Depinde de varsta. e una cand sunt 10 ani untre cineva de 25-35 si e alta cand sunt 10 ani intre una de 15 si unu de 25. pentru ca sunt f diferiti si au preocupari diferite. cu cat inainteaza in varsta cei 2 ei devin preocupati de aceleasi lucruri.
dragostea nu are varsta, dar copii nu au ce discuta despre dragoste/sex. copil = 18 - ani!

| SiLaS a răspuns:

Conteaza si varsta. Daca ai 17-18 ani nu te combini cu una de 12. Oricum si aspectul conteaza happy

Răspuns utilizator avertizat
| BlakeLively a răspuns:

Atat timp cat exista dragoste nu exista reguli. Daca cele 2 persoane se iubesc nu vor tine cont de acest barem, varsta.

| BlakeLively a răspuns:

Ma uit la raspunsurile voastre si constat ca degeaba va intrebati de ce sunteti singuri/e(nu vorbesc de toata lumea). Adica, vreti sa spuneti ca daca un baiat are 18 ani el nu se poate indragosti de o fata de 13-14-15 ani? Misto, trebuie sa ai bulan ca sa alegi de cine sa te indragostesti.

| Constantin112 a răspuns:

Normal ca conteaza de ce? pai eu am 17 ani crezi ca eu m-as combina cu o fata de 13 ani? ( desigur ca nu cel putin 15 ani )

| RisenAngel a răspuns:

Ma intereseaza nivelul de inteligenta si maturizarea din punct de vedere fizic si psihic.

| Maravilla a răspuns:

Pai da. conteaza. cel putin pentru mine conteaza foarte mult :
1.inaltimea ( deci ma uit ca la urs cand vad un cuplu in care fata e mai inalta decat un baiat )
2.varsta ( daca e o diferenta mai mare de 5 ani de ex: 15-20 e ok... daca e o diferenta de 10 ani : 15-25 se cam impute treaba, dar depinde o diferenta de varsta de 25-35 de ani e iarasi ok... depinde si de varsta care o are cuplul cel mai mult.
3. Diferenta de gabarit ( nu stiu de ce dar tot asa ma uit ca la urs laughing cand vad un baiat de 50 de kg si o fata de 70kg laughing. dar nu stiu de ce mi se pare ok un cuplu in care fata are 50-60kg si baiatul are 100kg.
Bine acum daca unul dintre ei are 150kg iar celalalt o greutate normala inseamna ca cel cu greutatea normala cel mai probabil sta ori din mila ori din interes cu celalalt.

Te pupa Jean!

| Pitagora a răspuns:

Nu iubirea conteaza

| alisiapretty a răspuns:

Pentru multi nu