| AnToOniiia a întrebat:

Buna big grin EX-ul ma vrea inapoi, dar nu stiu daca mai merita inca o sansa. Ne-am despartit acum 3 luni, dar parca timpul nici nu vede cat a trecut, pentru ca il iubesc mai mult chiar decat atunci cand eram impreuna. Aveam o relatie la distanta(erau 17 km intre noi si ne vedeam, de obicei, saptamanal). EL inca vorbea cu fosta si nu vroia sub nicio forma sa renunte la ea, motiv pentru care ne certam adesea. Atunci cand ii reprosam ceva, imi spunea ca daca nu-mi convine cum e el, sa-mi caut pe altcineva(spre sfarsit a acceptat sa mai lase de la el). Ne-am despartit, pentru ca EL nu venea deloc in oras sa ma vada, de fiecare data eu eram cea care ceda si mergea la el, iar cand pierdeam microbuzul, se supara ingrozitor pe mine. In fine, asta a dus la destramarea unei relatii de 1 an si 7 luni straight face Eu mi-am gasit pe altcineva, pot spune ca sunt implinita(cu exceptia faptului ca inca IL doresc sad ), timp in care EL si-a dat seama de greseli si a vrut sa le indrepte, sa o luam de la capat. Cum intalnisem un tip care mi-a aratat ca ma iubeste cu adevarat si care ar face orice pentru fericirea mea, nu am acceptat, mai ales ca la mijloc nu mai era nicio fosta oh go on Sunt, pot spune, prima lui dragoste love struck EL a insistat ff mult, iar daca a vazut ca nu ma convinge sa ma intorc la el, a spus TOTUL despre momentele noastre intime, chiar si inventii! TUTOROR! De la cea mai buna prietena a mea, pana la colegi de clasa, cunostinte si chiar si cei mai mari dusmani stiu o groaza despre mine! Va dati seama ce reputatie am im mom de fata si nu e corect, mai ales ca nu am facut abs nimic iesit din comun. Ce i-a zis si actualului de mine nu mai are rost sa spun oh go on se subintelege. Am avut ocazia, dupa toate astea sa pun pe cineva sa-l bata, dar nu m-a lasat inima. Eu n-am zis nimic de el, poate doar LUI si asta atunci cand auzeam toate rahat***le pe care le zicea despre mine sad M-au durut f tare chestiile astea, plus ca intr-o zi venise in spatele blocului meu sa ma bata!(in ziua aceea am fost plecata la Buc). Vroia sa ma si scuipe si pentru asta venise special. In ciuda tuturor, inca il mai iubesc si l-am iertat... Plus ca am aflat ca s-a culcat de cel putin 2 ori cu fosta, cat era cu mine sad Acum se roaga de mine sa ii mai dau o sansa si sa o luam de la capat, dar nu stiu, ma gandesc ca plang zilnic, dar dupa tot ce a facut nu stiu daca merita. Nu zic ca eu nu i-am gresit, dar nu i-am facut si nu i-as fi facut NICIODATA ce mi-a facut el! Acum ma suna mereu sa ne impacam si imi pune sa ascult mel de dragoste. Inima mea il vrea inapoi, dar nu stiu daca e bine. Mi-a zis ca regreta enorm ce a facut si ca de acum nu va mai avea ochi decat pentru mine si ca se va schimba. Aseara i-am spus tot ce simt pentru el, el mi-a zis plangand ca inca mai are mesaje de la mine, poze, o perna cu o poza cu noi 2, poezia noastra... zice ca totul ii aminteste de mine si ca nu va mai avea vreo relatie vreodata. Azi insa, i-am zis ca e un mare prost daca el chiar a crezut ca ma mai poate avea, dp cate mi-a facut, mai ales ca actualul e totul pentru mine. Am mintit, pentru ca sunt ranita.Au fost, in schimb, si f multe momente frum, ce sa fac? Mentionez si ca se intampla de multe ori ca atunci cand sunt cu actualul sa ma gandesc la EL sigh Nu e corect fata de prietenul meu, stiu asta, dar toate locurile si lucrurile imi amintesc de EL broken heart Plus ca simt ce face! Stiu daca e plecat, simt cand i-e dor de mine, simt cand ma minte. Asta ma face sa cred ca e mai mult decat iubire intre noi. Si ar mai fi un lucru - cand vorbeam cu el la telefon, spunea ca simte EXACT ceea ce simteam si eu, fara ca eu sa-i fi zis ceva legat de asta(spunea ca tremura, ca in momentul ala se uita la pernutsa noastra si ca a pus pe perete poezia scrisa de mine crying ). Si legat de actual, s-a cam racit si el sad tocmai asta ma pune in mare dificultate straight face

Răspuns Câştigător
| Dollicious a răspuns:

Ceea ce a facut el in trecut e groaznic, ba mai mult, demonstreaza cat de mult a tinut el la tine(adica deloc). Se poate sa-i para rau, si sa te vrea cu adevarat inapoi, insa nu putem stii ce e in capu` lui.:-|
Am fost si eu intr-o situatie destul de asemanatoare(exceptand faza cu spusul intimitatilor noastre tuturor, si faza cu bataia si scuipatul), m-a lasat de 2x pentru aceeasi fata...si multe inca, iar eu tot il iubeam.Insa mai era un baiat care ma placea demult, doar ca eu il refuzam, si iatama acum sunt cu el, m-a facut sa uit de fostul si chiar daca am mai vorbit cu fostul el imi zicea ca poate o sa mai fim impreuna la toamna(cand voi merge si eu la liceu, deoarece ne vom putea vedea mai des), pentru tot ce mi-a facut ma face sa nu-l mai vreau inapoi.deci, eu te-as sfatui sa incerci sa pui mai mult suflet in relatia ta actuala, si vei vedea ca nu e deloc gresit sa il uiti cu totul si vei realiza cat te iubeste actualul.Despre celalalt, as zice ca nu merita niciun pic de iubire si afectiune din partea ta dupa tot ce a facut, dar asta e...the life must go on!happy
cu sau fara el

7 răspunsuri:
| FunkyPeach a răspuns:

1. scrie un roman
2. nu merita sa-i acorzi a doua sansa. de ce? pentru ca el inca tine la ex si tu nu il iubesti, ai doar senzatia asta deoarece el nu te baga in seama.

| AnToOniiia explică (pentru FunkyPeach):

El imi acorda f multa atentiewinking

| FunkyPeach a răspuns (pentru AnToOniiia):

El te vrea inapoi. da nu te merita pe scurt.

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

Incearca sal eviti cat mai mult stergei pozele daca e posibil schimbati si numarul de telefon, el nu te iubeste iti zice toate astea doar sa te vrajeasca sa te faca sal iubesti si sa isi poata bate joc de tine dupa, si daca iai spus despre actualul sigur o face in primul rand sa va desparta big grin na tiam scris in graba ca trebuie sa plec sper ca ai inteles ce am vrut sa zic salut

| Andi_Gheorghita_1993 a răspuns:

Spune-i ca nu mai esti impreuna cu el pentru ca nu vrei sa fi folosita si daca o sa vrea sa fie impreuna cu tine atunci nici sa nu se mai uite la fosta

| AnToOniiia explică (pentru Andi_Gheorghita_1993):

EL a zis ca face toate astea

| Andi_Gheorghita_1993 a răspuns (pentru AnToOniiia):

Pai, antonia l-ai vazut ca le si face?