| ana_2249 a întrebat:

big hug ieri m-am despartit de prietenul meu pentru ca in ultima vreme ne certam in truna si nu mai avea rost sad. El tine la mine dar nu credeam ca sentimentu este reciproc! Este foarte suparat pe mine si nu am mai vorbit de loc. nu am dormit toata noaptea si ma gandesc doar la el. nu arata foarte bine dar era cuminte. nu stiu ce sa fac.nu vreau sa ne impacam, dar nici sa stau numai cu gandul la el sad cum pot sa il uit?sad un sfat va rog...

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"nu arata foarte bine dar era cuminte" - Şi ai pretenţia că nu eşti superficială?
Eşti FOARTE superficială. Aveţi sentimente reciproce dar tu NU, Batman Batman! Tu nu vrei să te împaci doar aşa... pentru că vrei tu.
Ei... dacă-i aşa, atunci chiar meriţi să suferi!
Superficialo!
Totală lipsă de respect pentru tine!

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu te mai gandi la el.trebuie sa iti gasesti activitati care sa iti tina mintea ocupata! nu trebuie sa ii mai acorzi nici macar o secunda din viata ta! succes! :*

| Monica a răspuns:

Buna Ana.
Fix in situatia asta eram si eu.Ne certam tot timpul, incat de la un timp ma saturasem.
Singurul antidot, este sa iti veti de viata. Da, pare stupid.si 'usor'de zis. Ma refer la faptul ca, incearca sa iesi cu altcineva. Dar sa nu mai pui suflet intr-o relatie pentru ca s-ar putea sa esueze din nou si sa ramai cu 'inima franta'. De aceea e mai bine sa fi putin mai indiferenta, fata de persoana cu care esti, pana ai 'dovezile ' concrete ca ceea ce simte este adevarat.
Nu merita sa suferi pentru el.Cu siguranta si pe el il doare, chiar daca nu o arata.Bineinteles ca tace, nu zice nimic. dar fi sigura ca in adancul sufletului poate ii pare rau mai mult decat iti pare tie!
Nu te mai gandi deloc la el.Incearca sa-l 'ignori' si pe strada...si sa iesi cu un alt baiat.In ritmul asta, il vei uita mult mai repede!
Succes

| Dan a răspuns:

Hai mai tu, ce aveti, acum trebuie sa va impacati si apoi sa ascultati melodiile astea : http://www.volksmusiknet.ch/inset/vplayer.php?vp=8f3w&quality=hi :)

| alexa_9800 a răspuns:

Buna! intalneste-te cu el si lamuriti-va situatia. puteti ramane prieteni foarte buni.prin ceeasi situatie am trecut si eu si acum ma inteleg foarte bine cu acel tiphappy

| ioana_7867 a răspuns:

Buna si tie big hug Eu zic sa va intalniti si sa vorbiti ca prieteni, sincer.Sau, in cazul in care si tu mai tii la el, sa luati o pauza cum se zice.Am trecut printr-o situatie asemanatoare si acum suntem cei mai buni prieteni.

Răspuns utilizator avertizat