| Anna :) a întrebat:

Buna big grin,

Sunt confuza, nu stiu ce sa fac thinking

Am 16 ani, si 3 luni, sunt cu un baiat ( el avand tot 16 ani) impreuna de 2 luni, avem o relatie frumoasa, avem incredere unul in altul (ne vedem zilnic), ne simtim bine impreuna, ne ajutam reciproc thinking Doar ca lui i-ar placea ceva mai mult, iar eu nu sunt sigura daca vreau sa-mi incep viata sexuala. Il iubesc (de asta sunt sigura) si as face chestia asta, doar ca, constiinta imi spune nu, aici intervine faptul ca imi este frica de o sarcina nedorita ( cu toate ca daca se va intampla va fi protejat ), si de ceea ce se va intampla pe viitor, nu stiu, am retineri.

Am vorbit si cu el pe tema asta, si din cate am vazut a inteles pentru o perioada, iar apoi a readus in discutie subiectul asta, i-am spus ca daca doar lucrul asta si-l doreste, poate sa ma lase, razpunzandu-mi ca NU, ca nu ma paraseste acesta nefiind unicul lucru pentru care sta cu mine.

Cateva sfaturi mi-ar fi de folos happy Multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti si sa nu iti incepi viata sexuala asa de repede, nu stii niciodata cat de mult veti fi impreuna ca odata si odata tot va veti desparti. gandeste-te si la consecinte. dupa aceea o sa iti para rau si o sa spui "ce proasta am fost". mai ales ca nu aveti decat 2 luni impreuna, iti i-a o viata sa cunosti un om, nu cred ca tu il cunosti pe el in totalitate pentru ca nu are cum. mai gandeste-te si inainte sa faci un pas gresit indiferent ca e vorba de acest lucru sau de altu gandeste-te si la consencinte si la urmari.

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E prea devreme la 16 ani sa faci sex, dar e alegerea ta, eu doar imi exprim opinia!

Abia aveti 2 luni... e muult prea devreme si aici!

Eu cred ca el se simte presat de amici sa o faca si se frustreaza!

Mai lasa-l cateva luni si fa-o cand consideri tu ca e timpul!

| catthshshshs a răspuns:

Amana-l cat poti tu de mult! Si in niciun caz nu ceda dorintelor lui.
Crezi ca voi doi, la 16 ani, stiti ce e iubirea?

| noName_8681 a răspuns:

Ai doar 16 ani, stai cuminte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca te iubeste nu te paraseste, si te iubeste si asa cum esti daca i dai ceva sau nu... daca tine la tine nu va face acest lucru ci te va astepta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O chestie sexuala face parte cit se poate de normal dintr-o relatie dintre doi oameni de sex opus si, cum s-a demonstrat in zilele noastre fara discriminare, chiar de acelasi sex dar fiecare organism cu mintea si pregatirea lui. Daca nu esti inca pregatita nu-ti pot spune decit ca ai s-o faci cind vei fi.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, nu poate fi vorba de iubire la 16 ani, crede-ma ca te inteleg perfect.esti atasata de el probabil.auzi peste tot in jurul tau ca se vorbeste de iubire, dar crede-ma ca iubirea nu se rezuma numai la ceea c ai enumerat tu. e ceva mult mai complex, nu stiu daca ma intelegi.si,oricat de mult ai crede tu ca il iubesti e doar o impresie, totul se invarte in jurul universului lui, esti innebunita daca va despartiti, etc, dar nu, sunt doar impresii de moment.generatia noua se maturizeaza foarte repede.probabil ca deja ai colege care si-au inceput viata sexuala de la 13-14 ani, dar daca tu nu esti pregatita si ai retineri nu o face. oricat de mult ai tine la el.sexul nu e un compromis, care se face de dragul unei persone.asta depinde doar de tine.mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numesc roxana parerea mea este sa stai de vorba cu el si sa fiti de comunacord

| nestea a răspuns:

Daca ai incredere in el si vrei sa ai un viitor cu el, dc nu?