| Crinutaa123 a întrebat:

Daca am avut menstruație luna trecută si luna aceasta trebuie să-mi vina pe 17. Si am facut test de sarcina si a ieșit negativ după 5 saptamâni de la contact l-am facut. Si mi-au început simptomele de înainte menstruației. Dar acum sunt foarte imbalonata si ma doare foarte tare burta. E vorba de o sarcina?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele premenstruale apar/se formeaza NUMAI in cazul in care NU exista o sarcina instalata in uter si organismul femeii se pregateste sa elimine ENDOMETRULUI devenit inutil sub forma de menstra, prin asa numitul proces menstrual. Poti fi foarte linistita fiindca in situatia descrisa este IMPOSIBIL sa existe o sarcina. Multa sanatate!

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

E mai bine sa mergi la un doctor.