| Alinușș7278289345 a întrebat:

Dacă am facut sex cu 4 zile înainte de ovulație iar el a ejaculat in mine, sunt șanse să rămân însărcinată?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina in urma unui sex terminat cu ejacularea spermei in vagin care a fost intretinut cu minim 4 zile mai inainte de ziua in care se va produce ovulatia, statistic este apreciata a fi de circa maxim 8-20%, dar poate fi si 0 (zero) fiindca spermatozoizii supravietuiesc in uter foarte rar mai mult de 2-3 zile. Totul depinde de cat esti tu de norocoasa sau de ghinionista. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Evident ca sunt șanse.

| Goete a răspuns:

Parca va pierdeti mintile in acele.momente apoi tremurati de frica ca oare o fi, oare o pati?
Tu cand iti iei umbrela, dupa ploaie?

| Alinușș7278289345 explică (pentru Goete):

Nu, ca eu imi doresc sa raman insarcinata?

| Goete a răspuns (pentru Alinușș7278289345):

Atunci de ce te zgarcesti si faci din An in Pasti?

| Justme79 a răspuns:

Nu este neapărat în funcție de asta, trebuie să ști dacă s-a întâmplat.în perioada după cele 10 zile de la menstruație că poți rămâne și înainte să îți vina și după aceea...

| Necorici_Claudiu_1995 a răspuns:

Nu frate e ok