| LookAtMeNow a întrebat:

Daca am facut sex protejat cu prezervativ(Durex Extra Safe) si am folosit si metoda calendarului + coit intrerupt si am si verificat prezervativul (l-am umplut cu apa) si nu era spart sau rupt exista vreun risc sa fi ramas insarcinata? Multumesc!

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În aceste condiţii, NU ai cum să rămâi însărcinată!

Stai liniştită şi NU te mai stresa degeaba happy

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Nu crezi ca ai exagerat un pic?

| LookAtMeNow explică (pentru Felys):

Am avut o experienta traumatizanta sa zicem acum cateva luni, de asta sunt atat de... inarmata laughing. Deci crezi ca e ok?

| Felys a răspuns (pentru LookAtMeNow):

Cu siguranta nu ai acum nici un motiv sa te temi, mai ok decat cum ai procedat acum chiar nu e posibil

| Alcyon a răspuns:

Nu ai cum, nu te mai stresa.

| Cristiann25 a răspuns:

Esti cu capul scuza-ma ca-ti zic dar daca ai folosit prezervativ ce e cu aiureala de "si am folosit si metoda calendarului+coi intrerupt". Doamneee! Inteleg si foarte bine ca ati folosit prezervativ dar cu restul ce e? Un control!

Răspuns utilizator avertizat
| PsychologistT a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata dupa toate astea?
Era de ajuns prezervativul, e cea mai sigura metoda de contraceptie, 98%.

| teetrrerretre a răspuns:

Da.

| NuiBaiBa a răspuns:

Nu cred de fapt nu ai de ce sa iti faci griji trebuie sa ai super ghinion sa patesti ceva...