| Djdavid400 a întrebat:

Buna dacă am folosit prezervativul dar nu era ridicat pana la baza penisului însă capul era acoperit nu poate rămâne însărcinată nu?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Greu de zi, E foarte posibil ca lichidul din prezervativ sa se fi scurs pe langa el, nefiind folosit corect

| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma poate sa treaca printre prezervativ si penis numai/doar daca NU este de marimea potrivita si din acest motiv NU este strans lipita de pielea preputiului. Nu inteleg care a putut sa fi fost motivul ca prezervativul nu a fost complet derulat fiindca cel mai scurt prezervativ are 18cm lungime si complet derulat acopera complet practice aproape orice penis, si scurrerea spermei printer penis si prezervativ devine aproape imposibila. Femeia poate sa ramana insarcinata DOAR daca in acel moment al sexului, este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, nu poate fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da! E posibil ca sperma sa fii ejaculat pe langa "cap"si sa fii intrat in vagin! De ce nu folosesti prezervativul corespunzator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă a ajuns o oarecare cantitate de sperma în vagin, este posibil.

| L1feDRAIN a răspuns:

Te gandesti deja dupa sex? Naisu.

Hai sa gandim cu putina logica, daca nu era acoperit tot penisul si tu il baga-i complet, sperma de la baza unde ramane?
A: pe prezervativ. B: in vagin. C: in creier. D: pe penis.

Răspuns utilizator avertizat