| anonimvaleria a întrebat:

Buna, daca am luat pastila de a doua zi astazi e normal ca urina sa fie mai rosiatica?

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te încurajez să nu mai iei pastile de a doua zi, dacă a avut loc deja concepția omori un copil care în lumea de apoi te va întreba de ce l=ai ucis, pe lângă faptul că îți dai peste cap echilibrul hormona.

| anonimvaleria explică (pentru ania):

Nu a avut loc, tin sa mentionez ca nu stiu sigur daca sperma a ajuns in vagin, am luat o de siguranta

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este un NU cat se poate de categoric. Hormonii care exista in continutul pastilei contraceptive (de a 2-a zi) d.p.d.v. ''terapeutic'' actioneaza NUMAI asupra celor 2 OVARE a caror activitate este blocata/inhibata/oprita pe o perioada de cateva zile. Nu exista nicio legatura de interdependenta intre cele 2 aspecte si anume contraceptie si procesul de urinare.
Prin folosirea nejustificata si in proportie de peste 98-99% total inutila a acelei pastile nenorocite/blestemate ai reusit sa-ti bati joc de sanatatea organismului tau prin dereglarea grava/severa a activitatii hormonale pe o perioada de timp. Gestul tau poate fi calificat intr-un singur fel si anume : o crasa IRESPONSABILITATE. Sa ai parte de multa sanatate! Fiindca in mod cert in lunile urmatoare vei avea nevoie de asa ceva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, prezinta diferite simptome. Ai grija data viitoare sa nu mai iei.

Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Pastila aia nu se ia ca pe bomboana.

| puiurobert967 a răspuns:

Da, este complet normal, pastila elimina toxinele spermei care to pot lasa gravida si este o sansa sa sangerezi

| ALexMarius434 a răspuns:

Da, este complet normal, pastila elimina toxinele spermei care to pot lasa gravida si este o sansa sa sangerezi