| Robertaki a întrebat:

Buna,dacă după un contact sexual el se spala bine cu apa și săpun și urinează, la următorul act sexual mai pot exista pe canal spermatozoizi?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Daca un barbat ejaculeaza, apoi urineaza si se spala, nu mai raman spermatozoizi viabili pe uretra, deoarece urina este acida, iar spermatozoizii sunt sensibili la un astfel de mediu, ei putand sa supravietuiasca mai multe zile doar in medii alcaline.
In afara faptului ca jetul de urina va expulza majoritatea spermatozoizilor afara, cei ramasi, vor fi compromisi si vor muri din cauza mediului acid produs de urina.

5 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Dacă următorul act sexual are loc în aceeași zi, atunci da. Riscul e foarte mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dupa urinare si spalare se elimina complet spermatozoizii de pe tractul urinar.

| Emilian65 a răspuns:

Spermatozoizii existenti pe canal dupa urinare sunt neviabili, deci nu mai pot da nastere unei sarcini nedorita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| sunthater182458125471 a răspuns:

Daca are multi pe canal da